fbpx

2017-2018 Sonbahar-Kış Sezonunda Ekose Trendi

İskoç’ların savaş ruhunu taşıyan üniforma niteliğindeki ekose desenler, 1970’lerde kraliyet ailesinin kullanması, sonrasında modacıların bu desene koleksiyonlarında yer vermesi ile moda akımı haline gelmiş ve belli aralıklarla yükselişe geçmiş, günümüze ulaşmıştır. Bir önceki yazımda da bahsettiğim gibi ekose desenler önceki dönemlere kıyasla farklı giyim argümanları ile karşımıza çıkacak. Hızlı moda akımının dünyada revaçta olması ile bir çok model özelliğinin bir arada kullanıldığı tasarımlara tanık olacağız. Bende bunlara örnek teşkil edecek 2017-2018 kış sezonundan örnekler sunacağım.

   

Son yılların sevilen şirin detayı fırfırlarla ekosenin birleşmesi bahsettiğim model özelliklerinin birleşmesi haline ilk örnek. Zira geçmişte ekose daha çok düz yelek, manto, kloş eteklerde kullanılırken şimdilerde her parçada ve farklı formlarda karşımızda.

    

Nakış detaylar, geçtiğimiz sezon tahta ben çıktım, kolay kolay inmem diyor ve o da ekoselerin üzerine kendini bırakıyor. 🙂

     

Ekoselerin dantel ve payetle arsızca birleşimi de umursuz, cool giyim tarzına örnek olarak sunulabilir. Kombini nasıl yaptığınız, o parçayı spor mu klasik mi yapacak size kalmış.

    

Klasik severler bu trençkotları tercih edeceklerdir. Çiğ kırmızı, koyu yeşil, turuncu ve sarı renkli parçalarla kombinleyerek ortaya şahane bir görüntü çıkartabilirsiniz. Zaten artık hepimiz oversize seviyoruz. 🙂

 

 

Farklı giyim argümanları demiştim! İşte size çantalar, ayakkabılar… Kırmızılar, morlar, şeffaf detaylar, formlu çantalar… Aslında bu sezonu açıklayan detaylar bunlar.

Not: Yukarıdaki tüm modellere Zara’dan ulaşabilirsiniz.

 

Fırfır detaylara ve nakışlara birer örnekte Mango’dan gelsin.

İskoç’yanın Tweed kentinden ismini alan, taranmış yünden, iki renkte üretilen tüvit kumaşlarına, tasarımlarıyla her sezon form veren Chanel’in ekose yorumları da 2017-2018 kışı sezonunda bu şekilde.

 

No Comments

Leave a Comment