fbpx

First Lady Melania Trump’ın Elbisesi

Amerika’nın lise mezunu, çıplak pozları olan, Slovenya’lı, Aksesuar Tasarımcısı First Lady‘si; Melania Trump! Amerika’nın 45’inci başkanı Donald Trump‘ın yemin töreninde eşinin elbisesi sadece modacıların değil tüm kadınların ilgisini çekmeyi başardı.

,9Hgysg8JeEepPzw9hqugcgMarc Jacobs’tan Tom Ford’a, birçok tasarımcı Donald Trump’a olan tepkileri ve/veya eşini moda faciası olarak tanımlamalarından ve markalarına laik bulmadıklarından dolayı Melania Trump’ı giydirmeyi reddederken, yeni First Lady Ralph Lauren imzalı bebek mavisi bir elbiseyle törende yerini aldı.

,5eBBQtZK9EeXwh-PSeFPTQDünyaca ünlü tasarımcı  Ralph Lauren (Ralph Rueben Lifshitz)  Amerika’lı ve Yahudi. Polo amblemini ve yakasını ilk çıkartan kişi. Türkiye’de markası Beymen altında satılıyor bildiğim kadarı ile. Özellikle parfümleri bir çok kadın tarafından beğeniliyor.

Peki Trump’ın bebek mavisi elbisesi sizce nasıl?

First lady Melania Trump looks at her son Barron after her husband Donald J Trump was sworn-in on the West front of the U.S. Capitol in Washington

Bebek mavisinin huzur verici, duygusallığı ve duyarlılığı ortaya çıkarabilen, düzen ve disiplini temsil eden yanını bilmeyen tasarımcı yoktur. Açık mavi inceliğin ve nezaketin rengidir. Yaratıcılığı, hayalciliği, ciddiyeti, güvenilirliği ve idealizmi beraberinde getirir. Aynı zamanda soğukkanlılık, olgunluk ve pozitif atmosfer getirir. Bütün bunlar bu rengi seçmek için yeterli ki zaten izleyen herkese bu duyguları mankenlik tecrübesini de kullanarak  hissettirmeyi başardı. Saç rengi ve modeli de bu izlenimi destekleyen nitelikteydi.

President-Trump-Swearing-In

Hava sıcaklığının Washington’da10 derecelerde seyrettiği bu günlerde kaba bir dışlık yerine bu boleronun kullanılması da oldukça başarılı bir tercih olmuş. Tek eleştirim düzgün durmayan eldivenler diyebilirim ama eldiven kullanmasının altında; eski ABD Başkanı John F. Kennedy’nin göreve başladığı 1961’de benzer kıyafet giyen Jackie Kennedy’nin tercihine atıfta bulunulduğu söyleniyor ki ben öyle bir yaklaşımda olsa bile bunu özgüven eksikliğine bağlarım. Yani eldiven gereksizdi… (Belki de o gün çok fazla kişi ile toklaşacaktı o yüzden giyindi :))

,x-5FSlEjoUCz4xMA_DzKWA

Ralph Lauren

“Tasarım konusunda, hedefim en büyük rüyaları gerçeğe çevirmektir; hayal edilebilecek en güzel gerçeğe..”

Yazımı Ralph Lauren’in bu sözleri ile bitirmek istiyorum ve inşallah Trump döneminin tek derdi moda olur temennisinde bulunuyorum. Zira Obama’dan dünya güzellikler bekledi ama kan gölü git gide büyüdü, belki bu seferde söylemlerin tersi olur…

No Comments

Leave a Comment