fbpx

37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı

Bu yıl 37. si düzenlenen  Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı 10-18 Kasım 2018 tarihleri arasında TÜYAP’da ziyaretçilerini bekliyor.

Okuru, yazar ve yayıncıyla buluşturan, her yıl yarım milyon ziyaretçiye ulaşan Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, yurt içi ve yurt dışından pek çok değerli yazarla okurlarını buluşturacak. Birçok etkinliğin olacağı fuarda, paneller, söyleşiler, çocuk etkinlikleri ve müzikli dinletilerin yanı sıra; yazarlar yayın evi standlarında okurları ile bir araya gelip kitaplarını imzalayacaklar.  Ayrıca yayın evleri kendilerine özel indirimler de düzenleyecekler.

37.Uluslararası Kitap Fuarı

Etkinlik takvimine buradan ulaşabilirsiniz.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da TÜYAP Kültür Fuarları Danışma Kurulu kararıyla “Onur Yazarı” olarak yazar Sayın Selim İleri seçilmiş. Fuar süresince İleri’nin yaşamı ve eserleri üzerine, kendisinin de katılımıyla çeşitli panel ve söyleşiler düzenleniyor.
Selim İleri
Fuarın teması ise “Hayatı Edebiyatla Kuşatmak”. İstanbul Kitap Fuarı tema kapsamında yurt içinden ve yurt dışından birbirinden değerli konukların ve Onur Yazarı Selim İleri’nin katılımıyla düzenlenecek kültür etkinliklerine ev sahipliği yapacak.
İstanbul Kitap Fuarı’nı Instagram’dan takip etmek için buraya tıklayınız.

YER: TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece/İstanbul

BİLET: Fuara fuar girişindeki bankolardan satın aldığınız biletlerle giriş yapabilirsiniz.

Öğrenci, öğretmen, emekli ve engellilere ücretsiz olan fuarın giriş bedeli 8 TL’dir.

Online bilet alarak gişelerde sıra beklemeden giriş yapabilirsiniz. Online bilet satın almak için tıklayın.

93843980-F35E-4DCC-ADC6-B5873670B672

322560BF-9210-4747-906E-56CCA8A86096

Aynı biletle eş zamanlı düzenlenen ARTİST 2018 / 28. İstanbul Sanat Fuarı’nı da ziyaret edebilirsiniz. Kitap fuarından önce henüz elleriniz boşken mutlaka gidin, eminim etlineceğiniz eserler göreceksiniz.

ziyaretsaat_940x300

ZİYARET SAATLERİ:

Öğrenci, öğretmen ve emeklilere girişin ücretsiz olduğu 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 10-18 Kasım 2018 tarihleri arasında ziyarete açık olacaktır.

Fuar hafta içi 10.00-19.00 saatleri arasında, hafta sonu ise 10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek; fuarın son günü olan 18 Kasım 2018 Pazar akşamı ise saat 19.00’da sona erecektir.

Geçtiğimiz yıllarda edindiğim tecrübeye istinaden özellikle fuarın son günü olan hafta sonu Büyükçekmece istikametine inanılmaz bir trafik oluşuyor ve fuar alanı çok kalabalık oluyor. Varsa şansınız fuarı hafta içi sindire sindire gezmenizi tavsiye ederim.

Fuarda yayınevlerinin dolar kurundan etkilenen kağıt ve basım masraflarına rağmen güzel indirimleri var. Takip ettiğiniz yayınevlerinin ve yazarların bir listesini yapıp verimli vakit geçirebilirsiniz.

 

No Comments

Leave a Comment