fbpx

Ekoseli Blazer Ceket Modelleri

Bu kış sokaklar ‘İskoç’ giyim tarzı olan ekoselere bürünecek gibi görünüyor. 1970’lerden bu yana belli aralıklarla yükselişe geçen ekoseleri bu yıl, öncekilerden farklı olarak elbise, ceket ve kazaklar dışında çantadan ayakkabıya kadar birçok parçada göreceksiniz.

Bu yazımı ise tatilin bitmesi, okulların açılması ve iş hayatına yönelmeyle beraber tam giyinme zamanı gelen blazer ekose ceketler üzerine yazacağım. Vintage etkisi taşıyan ekose desenleri nasıl daha fazla modernize edebilir, hangi parçalarla kullanabilir, hangi markalardan hangi fiyatlara bulabiliriz bir bakalım.

ekose_blazer_ceket ekose_blazer_ceket

Mango’nun bu yıl raflarında yer verdiği sağdaki 239,99 TL fiyatındaki ceketini, tek renk koyu yeşil bir kalem etek ve balıkçı yaka kazakla, soldaki 399,99 TL fiyatında olan oversize ceketi de bol kesim bir pantolonla kombinleyebilirsiniz.

ekose_blazer_ceket ekose_blazer_ceket

Dünya markalarının en sevilen tasarımlarını kendi markası altında güncelleyerek, hızlı moda akımı ile servis eden Zara da tabii ki ekoselere kayıtsız kalmadı. Soldaki blazer ceketin fiyatı 179,95, sağdaki ise 345,95 TL.

Bu tarz ceketler bakın 1970’lerde Vogue Dergisi’ne nasıl yansımış;

ekose_blazer_ceket

Maskülen tarzla sunulan Dior marka takım, o dönemlerde aktörler tarafından benimsenmiş olsa da günlük giyimde çok fazla yer edinememiştir. Zira şimdilerde de oversize blazer ceketler, feminen hatlarda çanta ve ayakkabılarla birleşince çok daha asil ve cool görünüyor.

ekose_blazer_ceket

Şimdi, hem kalıbı, çift cep detayı ve düğmeleri ile oldukça başarılı bir blazer ceketin, maskülen yapısından gömlek elbise, küpe ve kemer detayları ile nasıl sıyrıldığına tanık olun. Şimdilerde herkeste görmekten sıkılıyor olsak da, (vur deyince her gün giyinip öldürenleri kastediyorum) fular detayını tesettür giyim kombinlerinizde, şallarınızı arkaya atarak kullanabilirsiniz.

ekose_blazer_ceket

Bu da oversize deyince hakkını tam verenlere bir örnek olsun. Ekose ve payet bir arada! Çok mu iddialı? Eğer öyle buluyorsanız, bu tarz ceketleri düz triko elbiselerinizin veya tulumlarınızın üzerine giyin, kollarını kıvırın ve küçük, kare, formlu bir çanta ile kombini minimize edin.

ekose_blazer_ceket

70’lerden gelen bu çizim, uzun boylu ve zayıf kadınlara blazer ceketlerle tam daire veya kloş etekleri kombinlemeleri için bir öneri niteliğinde. Baştan aşağı ekoseyi çok yorucu buluyorum, ama düz ceket içine ekoseli triko ve eteği de daha yoğun ekoseli seçerek şık bir kombin elde edebileceğinizi düşünüyorum. Sportif ve şık bir kombin için ekoseli blazer ceketlerle jean etekleri  kullanmayı ihmal etmeyin.

 

 

No Comments

Leave a Comment