fbpx

Geçmişten Günümüze Pierre Cardin

Pierre Cardin kimdir?

İtalyan asıllı Fransız Modacı Pierre Cardin 2 Temmuz 1922 tarihinde doğdu. Giyim ve modaya küçük yaşlarda ilgisi olan Pierre Cardin 1936 yılında bir terzinin yanında dikiş öğrenmeye başladı. 2. Dünya Savaşı’nda gönüllü olarak Kızılhaç’ta çalışan modacı ailesi ile Fransa’ya göç etti ve Fransız modacılarla çalışma imkanı buldu.  Christian Dior‘un yanında mesleğini geliştirdi ve 1957 yılında  haute couture yönelik  ilk mağazasını açtı. 1959 yılında ilk hazır giyim koleksiyonunu ortaya çıkardı. Moda dünyasının öncüsü haline gelen Pierre Cardin, uniseks kavramını ortaya çıkardı. Vücuda yapışan taytların da öncüsü oldu.

Çalışma alanları nelerdir?

1980’lerden sonra Amerika’dan Çin’e, İngiltere’den Sovyetler Birliği’ne kadar dünyanın birçok yerinde butikleri açılan Pierre Cardin, sadece giyimle sınırlı kalmayıp, mücevher, parfüm, mobilya, aksesuar gibi alanlarda da tasarım markası olarak bilinirliğini arttırmıştır.

Markanın günümüzdeki durumu nedir?

1993 yılında  Aydınlı Grup bünyesine katılan Pierre Cardin, yaşamın her alanında fark edilir bir şıklığı olan, sağlıklı yaşam ve sporla ilgilenen,  stil sahibi hanımlar ve beyler için hazırlanan koleksiyonlarıyla fonksiyonellik ve çeşitlilik sunan bir marka durumundadır.  Kaliteyi ve konforu, tasarımdaki gücü ve ustalığıyla birleştirerek, kendine güvenen ve her ortamda fark edilir bir şıklıkla sosyalleşen kadınların moda konusundaki yol göstericisidir.

Kadın- erkek giyim, ofis, ev, aksesuar ve bebek gereçleri gibi çok geniş ürün ağına sahiptir. www.pierrecardin.com.tr adresinden online alışveriş imkanı sağlamaktadır.

Aydınlı Grup Hakkında:

1965 yılında kurulan şirket kadın ver erkek giyiminde yerli mallar üzerine çalışmış ve 200 bayiye ulaşmıştır. Daha sonra AYDINLI HAZIR GİYİM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. ile üretim tesislerini kurdular. 1993 yılında Pierre Cardin, 1995 yılında Cacharel ve 1997 yılında U.S. Polo Assn. ile imzalanan sözleşmelerle büyüme ivme kazandı.

Aydınlı Grup; 264’ü Türkiye’de toplam 410 mağazası ve 3500’ü aşkın çalışanı ile sadece Türkiye’nin değil yakın coğrafyasının da en büyük hazır giyim perakendecilerinden biridir.

Tesettür giyimde yeri:

Marka piyasada, gelişen muhafazakar giyime yönelik ürünleriyle büyük bir paya sahiptir. Son dönemlerde eşarp, ayakkabı ve çantaları kalitesi ve şıklığıyla rağbet görmektedir.

Geçmişten günümüze Pierre Cardin…

35245-pierre-cardin-1965-evening-gown-fashion-photography-jacques-decaux-hprints-com

untitled

pierre-candin-and-models-1966

Patterned-Hosiery-Tights-Stockings-FW-12-Vintage-Mod-127-1024x719

images39R0WBVM

unt1itled

lookbook_w

No Comments

Leave a Comment