fbpx

Genç Liderler UGİK’te!

Genç MÜSİAD’ın düzenlemiş olduğu UGİK (Uluslararası Genç İşadamları Kongresi) 18-19 Aralık tarihlerinde WOW Otel’de gerçekleşti. Kongrenin konusu ‘’Adil Dünya Girişimi’’ idi. Kongrede 30 yaş altı girişimciler bir araya geldi.

Konuşmacı olarak kendi alanlarında uzman isimler yer aldı;

Tawakkol Karman / Nobel Ödüllü Aktivist
Dr. Fuat Oktay/AFAD Başkanı
Alia Khan/İslâmi Moda ve Dizayn Konseyi Kurucu Başkanı
Dr. Anas Al Tikriti/Cordoba Vakfı Kurucusu ve CEOsu
Bandar Al Rajhi/Yönetim Kurulu Başkanı, Awaqaf Alrajhi
Dr. Serdar ÇAM/TİKA Başkanı
Doç. Dr. Hasan Canpolat/Aselsan Yönetim Kurulu Üyesi
Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar/T.C. İklim Değişikliği Baş Müzakerecisi

Irak asıllı Dr. Anas Al Tikriti; Ortadoğu’nun durumu ve adil olmayan dünya düzeni üzerine tüm salonu etkileyen bir konuşma yaptı.

20151218_163855

Avrupa’nın ilk tesettürlü vekili olan Mahinur Özdemir, Belçika’da Brüksel parlamentosunda yaşadığı sorunları anlattı. Gençlere anneliği ile işini bir arada yaptığının göstergesi olacak mahiyette (3 aylık bebeği karşısında onu beklerken) konuşmasını sürdürerek, azmin ve adaletin önemini vurguladı.

20151218_165250

Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar; adil olmayan ve değişen şartlardaki dünyada şartlara ayak uyduracak girişimlerin ve yatırımların yapılması ve Türkiye’nin bu konuda ne durumda olduğu hakkında bilgi verdi.

İlk Gir(İşim) Yarışması

Yarışmanın amacı Türkiye’nin her köşesinde bulunan lise aşamasındaki öğrencilerden fikri olanların fikrini ortaya koymasını teşvik etmek ve bu sayede kişileri erken yaşta girişimcilikle tanıştırarak “erken kalkan yol alır” felsefesiyle girişimcilik dünyasına katkı sağlamaktı.

Hızlı büyüme potansiyeli yüksek girişimleri sektörünün lider yatırımcıları bir araya getirerek girişimlerine fon bulma ve girişimlerine ilişkin geri bildirim alma fırsatı sunuldu, jüri ve halk oylaması sonunda dereceye giren girişimleri ödüllendirildi.

Farklı sektörlerden bir araya gelen yüzlerce gencin etkileşim kurduğu, konuşmacıların tecrübe ve bilgilerinden faydalandığı, sektörel açıkları fark ettiği ve yeni iş imkanları sağladığı kongre belli aralıklarla tekrarlanıyor. Sonraki kongre ve etkinlikleri www.gencmusiad.org.tr sitesinden takip edebilirsiniz.

No Comments

Leave a Comment