fbpx

Gül Deseninin Kıyafetlerle Birleşimi

Osmanlı döneminde resim yapmak yasak olduğu için o dönem birçok konu desenlerle anlatılmak istenmiş. Katmer katmer açmış hali ile gül deseni, daima gök yüzüne bakmakta ve gökyüzünün ihtişamı üzerinde Allah’ın ihtişamını hissettirmektedir. Aynı zamanda Peygamber efendimizi de temsil eden gül deseni  gerçek aşk ve sevgiyi de sembolize eder.

  dolce-and-gabbana-winter-2016-woman-collection-72-zoom

Bizler için çok anlamlı olan bu deseni Dolce&Gabbana 2016 Kış Koleksiyonu’nda kadın giyim tasarımlarında yorumladı. Kırmızı renk hareketliliği, dinamizmi, mutluluğu, gençliği, azim ve kararlığı ifade eder. Hem rengin hem de desenin kusursuz kalıplar ile birleşmesi ile başarılı parçalar ortaya çıkaran marka renk kombinlerinde ağırlıklı olarak siyah, beyaz ve kahverengini kullandı.

dolce-and-gabbana-winter-2016-woman-collection-112-zoom

dolce-and-gabbana-winter-2016-woman-collection-105-zoom

dolce-and-gabbana-winter-2016-woman-collection-47-zoom

 

Tesettür giyimin yerli ve yükselen ismi Mimya markası da bu trendi hızlı yakalayanlardan oldu. Günlük ve özel giyim için elbise, tunik, etek gibi parçalarda gül desenine yer verdi.

Gül3

 

Gül2

Gül1

Ürünlerin zarafeti, kumaş ve model kalitesi bir yana, fotoğraf konseptleri ile de alıcılarına keyifli bir galeri sunan marka alışılmışın dışında ve farklı olmak isteyen hanımların ihtiyaçlarını karşılıyor.

 

 

No Comments

Leave a Comment