fbpx

Mango’dan Ramazan Ayına Özel Koleksiyon!

DKNY markası 2014 Ramazan ayında Ortadoğuda’ki Müslüman hanımlara özel bir koleksiyon hazırlamıştı. Bir benzerini bu yıl Mango markası hazırladı.

İstanbul’da doğup 1968 yılında İspanya’ya göçen Nahman ve İsak Andic Ermay kardeşlerin 1984 yılında kurdukları ve şu anda 81 ülkede 900 mağazası bulunan, İspanya’nın önde gelen hazır giyim markası Mango; tasarım ekibinde 130 kişi çalıştırıyor ve hiç durmadan koleksiyon hazırlıyor. Marka; dünya pazarına İskandinav ülkeleri başta olmak üzere, Asya ve Güney Yarım Küre’den sonra Arap dünyasında büyük paya sahip.

Ramazan’ın ihtişamının ve bayram ile sonuçlanmasının kadınların giysilerine yansıdığını düşünen marka bu sebeple özel kapsül bir koleksiyon hazırladı ve 8 Haziran’dan itibaren mağazalarda olacak. Koleksiyonda uzun elbiselere, sofistike deri aksesuarlara, dantel ve işlemelere  yer verildi. Marka koleksiyonla ilgili; sadece Müslüman kadınlara odaklanılmış olarak düşünülmesin, sadece daha geniş ve en az diğer koleksiyonlarımız kadar gösterişli, bu sebeple tüm kadınlara hitap etmektedir  ve amacımız farkındalık oluşturmaktır açıklamasını yaptı.

Mango-1 Mango-2-1x53060122_63-99999999_01_jpg_pagespeed_ic_d2nMFQVqUm

Ortadoğu ve Arap ülkelerinden, Mango markasına dini kullanmaları hususunda eleştiriler yapıldığı kadar, Müslüman kadının farkına varılması ile ilgili olumlu geri bildirimlerde yapıldı.

No Comments

Leave a Comment