fbpx

Piliseli Eteklerle Sıradışı Kombinler

Pilise eteklerin rahatlığını geçen yıl tadanlar bu yıl da kombinlerinde kullanmaya hızla devam ediyorlar. Belden lastikli oluşunun verdiği rahatlığın yanı sıra, envai çeşit renk ve dokuda, uygun fiyata satın alınabilir olması da pilise etekleri bizlere sevdiren diğer sebeplerden. Özellikle maksi eteklerin tesettür giyim ile özdeşleştirilmesinden dünya modasına doğru yol almasının en büyük sebeplerinden biri de piliseli etekler diyebiliriz. Çünkü artık dünya kadınları rahatına düşkün ve bedeni sıkı sıkı saran veya sürekli çekiştirmek zorunda kalacakları giysilerden uzak durmayı başardı. Madem bu etekler bu kadar revaçta, ben de sizlere piliseli eteklerle sıradışı kombinler nasıl oluşturulur bir kaç öneride bulunayım.

 

pilise_etek_kombinleri

Piliseli eteklerin spor ayakkabılarla yakaladığı uyumu sevmeyen kaldı mı? Buna bir de oversize kazak ve kot ceketler eklenince piliseli etekler tamamlanıyor. Uzay modası denilince akla ilk gelen metalik renkleri, piliseli eteklerde de sık sık göreceğiz ve bu tarz renkleri gri, toz pembe gibi renklerle kombinleyerek şık bir görüntü yakalamak çok kolay olacak!

pilise_etek_kombinleri

Çiçek desenli nakışlar, ekoselerle kombinlenince desen üstü desenin en güzel örneklemelerinden biri oluşuyor. Bu sefer pilise eteklerle uyguladığım bu kombine kadife dokusuyla vintage ayakkabılar eşlik ediyor.

pilise_etek_kombinleri pilise_etek_kombinleri

Piliseli etekle uygulanmış desen üstü desene verebileceğimiz bir diğer örnek de, puantiye ve leopar çantayla hazırlanan bu kombin. Abartıdan uzak ama bir o kadar da iddialı.  Asker yeşili piliseli etekle kullanılan ekose ceketin erkeksi ayakkabılarla sağladığı bütünlük, maskülen tarza bir örnek.

pilise_etek_kombinleri

pilise_etek_kombinleri

Evet, cici kızlar son görsele! Çantadaki pulların zarafeti, ayakkabıların kadife dokusu ve bağcıklarının pembe pilise eteğe kattığı prenseslik bir tarafa, bütün bunları yumuşatan oversize kazak bir tarafa. Diğer yanda ise kışa en çok yakışan kırık beyaz tonların gri ile nasıl bütünleştiğini görüyoruz. Kot gömlek veya ekoseli tensel trikolarla da bu tarz kombinler yapabilirsiniz.

Bu kış siz de piliseli etek şıklığına ve rahatlığına mutlaka gardırobunuzda yer açın!

No Comments

Leave a Comment