fbpx

Sadeleşen Dünya Modası

Gelişen teknoloji, sosyal medya, kalabalık ve yorucu şehir hayatı… İşte tüm bunların günümüze etkisi ve doğallığı arayışımızla başlayan sadeleşme serüveni. Tüm dünyada yaygınlaşan sadeleşme akımı ev dekorasyonundan tutunda, giyim kuşamınıza, yeme içme alışkanlıklarınıza, çevrenizle etkileşiminize kadar birçok şeyi tertipliyor ve mutlu olmanıza yardımcı oluyor. Siz de sadeleşmeye gardırobunuzdan başlamak isterseniz bazı önerilerim olacak.

10_sartoriale-1600x1123

Dolce&Gabbana 2016 İlkbahar-Yaz

Sadeleşen moda akımına dünya modasının uyum sağladığını görmekteyiz. Abartı makyajların yerini yok gibi makyajların aldığını, kabarık ve sıradışı saç kesimlerden sade saç kesimlerine, dudak ve kaş kontörlerinin yerine orijinalinin olduğunu, uzun ve sivri tırnakların yerini kısa küt tırnaklara bıraktığını dünyaca ünlü fenomenlerden ve podyumlardan görüyoruz. Tek parça giysilerin, tonsurton kombinlerin ve az renkliliğin dünya modasında revaçta olmasına rağmen muhafazakar giyimde oldukça abartılı baş örtüleri ve bağlama stilleri, makyajlar, ayakkabılar görmekteyiz. Buna engel olmak için gardrop detoksu yapmalı, fazlalıkları çıkartıp ihtiyaç sahiplerine vermeli, solaryum cihazlarından ve ağır makyajlardan kaçınılmalı. Abartılı aksesuarlardan, zıt renkli kombinlerden uzak durarak sadeliği yaşamak mümkün. Giysilerinizi sadeleştirme ile başlayacağınız bu serüven sizin daha sakin ve huzurlu olmanızı ve gereksiz parçalarla yorgunluk yaşamamanızı en önemliside zaman tasarrufu etmenizi sağlayacaktır.

Push_Look_1077x.jpg.fashionImg.hi

Chanel 2016 İlkbahar-Yaz

Türkiye’de modacıların ve üreticilerin, muhafazakar kadınların ihtiyaçlarını, inançlarını, kaygılarını anlayarak buna uygun ürünler üretmeleri sadeleştirme trendi için çok önemli. Burada sadeleşme, geçici bir kavram olarak değil, muhafazakar kadının sosyal hayatın içindeki payının büyümesi ile süreklilik sağlayan bir akım olarak değerlendirilmeli. Muhazakar kadın spor yapıyor, çalışıyor, tatile gidiyor ve ihtiyaçları gün geçtikçe artıyor. Bu ihtiyaçları karşılarken önemli olan minimalist çizgide parçalar seçebilmesidir. Tasarım adına eşofmanın boyunun uzatılıp simlerle ve baskılarla abiyeleştirilmesi üreticinin, bunların farklı renklerde şallarla ve sadelikten uzak spor ayakkabılarla kombinlenmesi kişinin yanlışıdır.

23325 23273

Kayra 2016 Kış

Dikkat edilmesi gereken bir diğer detay ise; dünya modasında oversize, salaş parçaların kullanılıyor olması. Bu giyim stili tesettürlü hanımların benimsemesi gerekendir. Bu sayede yaş-stil farklılıklarına rağmen oluşan tek tip giyinmekten kurtularak uygun bir görünüm kazanırsınız.

23279

Kayra 2016 Kış

 

Sadelik zarafettir…

No Comments

Leave a Comment