Sampure Minerals

Müslüman çoğunlukta bir ülkede yaşadığımız için sorgusuz sualsiz bize sunulan ürünlerin helal olduğunu düşünüyoruz… Bazen her şeyi irdeleme gücümüzün olmaması, bazen de alışagelmişliğin verdiği rehavetle bakmıyoruz çoğu zaman içeriklere. Ama maalesef gıdadan tutun da, temizlik ürünlerine kadar pek çok alanda belki de harama maruz kalıyoruz. Bu noktada sertifikası olan -ki sertifika almadan da helal hassasiyeti olan çok marka var ama tüketici olarak ayırt etmemiz mümkün değil, bu firmaları otel, restoran, temizlik gibi özellikle sizlerle paylaşıyorum. Her yıl Halal Summit’e katılarak yeni girişimleri, globaldeki gelişmeleri sizlere aktarıyorum. Bu noktada özellikle yerli ve milli girişimlere de ayrıca önem veriyorum.

Bütün bunların yanı sıra en az kullananın bile çantasında bir rimel, bir göz kalemi olduğunu biliyorum ve bu sebeple kozmetik alanında helal sertifikası olan @sampuremineralstr i sizlerle bir araya getirmeyi çok istiyorum.

37610D91-DBB4-4681-AC98-D20938ABD70C

Sampure Minerals, 2009 yılında kurucusu Müslüman İngiliz Samina’nın hayallerinden yola çıkıyor; tamamen natürel, vegan-vejetaryen ve helal sertifikalı, hayvanlar üzerinde test edilmeyen, cilde dost bir makyaj markası! Gerçekleşen bu hayal yıllar içinde büyüyor, profesyonelleşiyor ve dünyanın birçok noktasına ulaşıyor.

İngiltere orijinli olan Sampure Minerals, yıllardır kaliteden ödün vermeden tamamen doğal içerikli mineral makyaj ürünleri sunuyor. Ürünler zararlı kimyasallar, paraben ve türevi koruyucular, katkı malzemeleri, yapay renklendiriciler, nişasta, talk, alkol ve hayvan ürünleri (balmumu hariç) içermiyor. Sampure Minerals, hayvan dostu bir marka ve hiçbir ürünü hayvanlar üzerinde test edilmiyor.

Tamamı Avrupa’da üretilen Sampure Minerals ürünlerinin sahip olduğu sertifikalar arasında; BUAV Cruelty Free (hayvanlar üzerinde test edilmemesi), Vegetarian Society Approved Certificate (ürünlerin vejeteryan ve vegan olması) ve HMC Halal Certificate (ürünlerin helal olması) bulunmakta.

İngiltere’de Green Parent, Natural Beauty, Mama&Baby gibi birçok dergi tarafından içeriğiyle yılın ürünü seçilen premium Sampure Minerals ürünleri Avrupa’dan Uzakdoğu’ya dek farklı ülkelerde tüketicisiyle buluşuyor.

Özellikle bütün makyaj ürünleri arasında gerçekten yiyip yuttuğumuz ürün dudak ürünleri. Hem sağlıklı içerik hem de helal olması bu noktada da oldukça önemli.

Benim Sampure seçimlerimi Instagram hesabım @hacersucuogluadiguzel’de sabit storylerden inceleyebilirsiniz.

www.sampuremineralstr.com’dan yahut Trendyol’da bulunan mağazasından ürünlerin  tamamını inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

 

 

No Comments

Leave a Comment