fbpx

Studio Rain Gelin Ayakkabıları

Merhabalar arkadaşlar, sizlere bugün hazırlayacağım yazı kendimi çok bonkör hissettiren bir yazı oldu :). Evet evet aynen bonkör! Hani bazen bir şeyi görürsünüz ve onu kendinize saklarsınız, sadece bende olsun bencilliği kaplar tüm bedeninizi. 🙂 Bugün bahsedeceğim marka benim için tam olarak öyle. Ağırlıklı olarak gelin ayakkabıları tasarlayan Studio Rain ile tanışmam kendi evliliğimden sonra olmuş olsa da hiç bir şey için geç değildir, sizlere faydam olursa ne ala. Düğün hazırlığı içinde olmayanlar alt üstü beyaz bir ayakkabı diyebilir ama durum hiçde öyle sandığınız kadar kolay değil.

Evet neymiş o zor olan? Düşünsenize yüzlerce kişinin karşısına çıkacağınız, tüm gözlerin sizi süzeceği bir gün. Üstelik topuklu ayakkabı giyme konusunda öyle uzmanlığınız falan da yok. Kuaförden sonra fotoğraf çekimi, evden çıkma merasimi ve uzun takı kuyruğu ile devam eden koca bir gün. Ayaklar hem rahat olacak hem de şık! Gelinliğin altında görünmüyor zaten demeyin! Malum muhakkak o tarlatanı biri gelip fütursuzca kaldıracak ve ayakkabılar muhakkak gözükecek. Üstelik fotoğrafçınız; ayakkabı, yüzük ve çiçek konseptli albüm fotoğrafı çekecek. Şimdiden yordu dimi ayakkabı konusu sizi de :).

Bir dakika dahası var! Mesela renginin ve dantelinin gelinliğe uyumu mühim bir konu. İkinci önemli mevzu ise gelinin damat ile aynı boyda olması ve az topuklu ya da topuksuz tercih yapmak istemesi. Daha da zoru gelin ile damat arasındaki 40 cm’lik boy farkı. Tamam topuklu ile durumu çözeriz ama ya rahatlık? İşte bu yüzden Studio Rain herkesin tanıması gereken bir marka. Sadece gelin ayakkabısı diye de düşünmeyin. Önce buradan bir ayakkabı alın ve sonra özel kıyafetlerinizi seçin. O kadar kıymetli ve tarz sahibi ayakkabıları var.

 

Nasıl modern ve şık tasarımlar! Vurucu renk kombinleri, farklı formlardaki ayakkabıları dışında, sektördeki sanatkar ustalar tarafından, gerçek deri, hakiki kösele, swarovski taşlar gibi kaliteli malzemeler kullanılarak, ince işçilikle tamamen elde üretilen ayakkabılar markanın işlevsellik, rahatlık ve kalite kavramlarına da verdiği önemi destekler nitelikte.

 

 

Studio Rain, uzun yıllar ayakkabı alanında aldıkları eğitimleri, bununla pararlel olarak sektörde edindikleri tecrübeler ve kazandıkları ödüller ile Yağmur Caner ALZAYAT Emad Aldin ALZAYAT çifti tarafından Şubat 2010’da hayata geçirilmiş.

Genel duruşu itibariyle Studio Rain;  bazen naif, bazen cesur, bazen de cüretkar; ama, aynı zamanda ”stilin” detaylarda gizli olduğuna inanan, renkleri hayatının her anında cesurca kullanan ve belli bir çizgiye bağlı kalmadan, kuralsızca giyinebilenlere ‘‘made in İstanbul” etiketiyle, koleksiyon değerinde ayakkabılar kazandırmayı amaçlamakta.

Studio Rain‘in ilk koleksiyonu ‘‘Funny” Vogue İtalya tarafından keşfedilerek ‘‘En iyi proje” seçilmiş ve aynı zamanda Hollanda merkezli ”Virtural Shoe Museum”da ve Almanya Grassi Muzesi‘nde Studio Rain ürünleri sergilenmekte.

No Comments

Leave a Comment