5 Comments

 • Levent 24 Mayıs 2016 at 22:31

  Merhaba
  Tesettür modasına hitap eden sitemiz için, sitenizde içerik tanıtım yazısı yayınlamak istiyoruz.Yardımcı olabilir misiniz?

  Reply
 • Musluman 15 Ocak 2019 at 11:32

  Hacer Hanım’a özel mesajdır, o okuduktan sonra silinebilir:
  Size bir haber sitesinde rastladım.
  Sayfalarınızı inceledim.
  İyiliğinizi isteyenlerdenim.

  Başörtülü olduğunuz için başınızı açarak okumuştunuz di mi?
  Hacer şöyle demeliydi: Ben müminim Rabbimin ayetini yok sayan yerde ne işim var? Farz ilimleri haram işlemeden de öğrenebilirim. Başımı açmam, erkeklerle bir ortamda olmam, Rabbim zaten benden bunu istiyor başka bir şey değil ki.

  Başörtülü olduğunuz için başınızı açarak çalışmıştınız değil mi?
  Hacer şöyle demeliydi: Benim Rabbim göklerin ve yerin Rabbi, o benden evimi mesken tutmamı istiyor, dışarıya gereksiz yere çıkmamı istemiyor. (Ahzab Suresi:33.ayeti kerime) Zaten rızkımı temin etme zorunluluğum eşimde ya da babamda. Rabbimin emrini yok sayan bir iş yerinden ben alışveriş bile yapmam, bir de çalışanı mı olacağım!
  Ama yeteneğim var çok iyi tasarım ve dikiş biliyorum, hanımlara hizmet edebilirim, onlara dış kıyafet dikerim ya da ev için iç kıyafet. Eşime ve çocuğuma vakit ayıramaz ya da ihmal edecek hale gelirsem dikişi bırakırım. Rabbim benden zaten bunu istiyormuş başka bir şey değil, içim rahat.

  Siz kapalı kıyafetler giydiğinizde size laf söyleyenler olmuştu değil mi?
  Hacer der ki: maalesef laik yani kafir bir devlette yaşıyorum. Maalesef bu topraklarda ve dünyada ALLAH’ın elçisine samimi olarak iman etmemiş çok insan var. Hak olan benim olduğum yol, benim feracem benim çarşafım, benim peçem göklerin ve yerin hakikatidir. Buna iman etmeyenlerden laf da gelebilir, saldırı da. İşte tam cihadın ortasına düşmüşüz. Cihad edelim, sonsuz bir cennet kazanalım. (Cihad: Dünyada her zaman ve her yerde doğrunun yani ALLAH’ın istediğinin olması için çabalamak.)

  Sizden tesettür blogları için yazı istiyorlardı değil mi?
  Hacer der ki: Tesettürde süs, renk, model, şıklık olmaz ki? Tesettür zaten süsü örtmek demek. Koyu renk olsun, bol ve uzun olsun, kafirlere benzemeyeyim tamam. Dışarıya zaten kendimi göstermeye çıkmıyorum ki, mecbur kalınca kocamla ya da babamla çıkıyorum. Biz Aişe (ranha) validemizi örnek alırız, Nur Suresine ve Ahzab Suresine göre örtünürüz. Gelin sizin blogunuzda da bunları anlatalım, bilmeyenler de öğrensin. Heveslerine uymasın. Dinimizi koruyalım.

  İşte mümin Hacer. Ne mutlu o Hacer’e. ALLAH O’ndan razı olsun.

  Reply
  • tesetturyakasi 12 Şubat 2019 at 22:11

   Allah razı olsun kardeşim.

   Reply
 • Musluman 15 Ocak 2019 at 11:43

  Sitenizde Google reklamları mevcut.
  Google reklamlarını İslam’laştırmadığı için, siz de maalesef haram reklamlara aracı olabiliyorsunuz.
  Google reklamı almayınız.
  Gelir ihtiyacı için helal ürünlerin ve Müslüman firmaların reklamı alınabilir.

  Reply
  • tesetturyakasi 12 Şubat 2019 at 22:13

   Google reklamlarını islamlaştırmak tabirini anlayamadım? Açıkçası haram olarak gördüğüm bir durum yok, açarsanız sevinirim.

   Reply

Leave a Comment