İhlas Kuzuluk Termal Otel Deneyimi ve Akyazı Çevresinde Gezilecek Yerler

Sizi; İstanbul’a sadece 1,5 saat mesafede bulunan, şifalı kaplıca sularıyla meşhur, alkolsüz bir aile oteline götürüyorum!

Burası; 3 yıldızlı, islami şartlara uygun dizayn edilmiş, kadın- erkek ayrı kaplıca havuzları ve aynı zamanda saatlik kiralanabilen şifalı aile havuzları olan, Akyazı beldesinde bulunan İhlas Kuzuluk Termal Otel.

Kuzuluk kaplıcalarını bilmeyenimiz yoktur ama burası devremülklerin hemen yanında bulunan, standart, suit ve apart oda seçenekleri bulunan, ister sabah kahvaltısı ister yarım pansiyon kullanılabilen otel kısmı.

Odalar

Fotoğraflarını gördüğünüz bu oda standart oda. Her odada kaplıca suyu var. Ayrıca devremülkerle ortak kullanılan kadın erkek ayrı havuzu var. Saatlik ücret ödeyerek de aile havuzları kiralanabiliyor. Kadınlara özel kadın, erkeklere özel erkek masör var, giderseniz muhakkak masaj yaptırın 👌🏼 Ben farklı yağlardan oluşan bir karışımla masaj yaptırdım. Mahremiyete son derece önem veriliyor olması benim için çok önemliydi ve bu anlamda da çok memnun kaldım.

Kaplıca ve Havuzlar

Kaplıca deyince akla hastalık ve yaşlılık geliyor ama aslında termal havuzlar erken yaşta kullanıldığında tedaviden ziyade hastalığı önleme anlamında çok daha etkili. Bu nedenle erken yaşlarda eğer; hamilelik durumunuz, kalp ve tansiyon gibi rahatsızlıklarınız hali hazırda yoksa, yıllık 20 günlük kürlerle olası hastalıkların önüne geçebilirsiniz.

Yemek- Dinlenme

Otelde yarım pansiyon konaklama deneyimledik. Sabah ve akşam yemekleri çeşit olarak da lezzet olarak da yeterliydi. Sadece sabah kahvaltısı seçeneği ile konaklama yapıp çevredeki yöresel restoranları deneyimleyebilirsiniz.

Otel içerisinde çocuklar için küçük bir oyun parkı alanı var. Lobi katında çay, kahve eşliğinde muhabbet edebileceğiniz alan da var.

Otel Çevresinde Gezilecek Yerler

Buraya gelip hem kaplıcanın şifasından istifade etmeniz hem de otelin 60 km çevresinde bulunan onlarca yeri gezerek deneyimleyebilmeniz mümkün. Malum Sakarya civarında Arap popülasyonunun artmasıyla fiyatlar da çok yüksek. Burada çok daha uygun bir bütçeye konaklayarak; Mudurnu, Göynük, Akyazı, Yedigöller, Ormanya gibi çok fazla yeri görebilir, yaylalara çıkabilirsiniz.

Mudurnu, Göynük ve Taraklı gezi yazılarım için tıklayın.

Yaz kış farketmeksizin otelden de, bölgeden de istifade etmek mümkün. Kayak için geldiğinizde de Kartepe’de alkollü otelde konaklamaktan daha makul zira.

Düzce ve çevresinde gezilecek yerleri derlediğim yazım için tıklayın.

Otelin hemen yanı başında belediyenin pazar alanı var ve tam mutfak stoğu yapmalık! Mısır unu, peynir, ceviz, fındık, baklagiller, baharatlar, organik bir sürü gıda İstanbul’dan uygun fiyata satılıyor. Çuval çuval patatesler, iri iri kabaklar bagaja atmalık 👌🏼 Ayrıca pazarda; gözleme ve bazlama yapan teyzeler var, muhakkak tadın.

Biz bu tatilde iki gece konakladık, birinde Pürenli, ikincisin de Ormanya’ya gittik. Oteli merkez alıp çevrede gezebileceğiniz 100’e yakın turistik destinasyon var.

Bu reelde çevrede görülebilecek yerleri derledim, tıklayıp görebilirsiniz.

İhlas Kuzuluk Termal Otel’den fiyat almak ve rezervasyon yaptırmak için tıklayın.

İhlas Kuzuluk Termal Otel

Adres: Kuzuluk-Akyazı/SAKARYA 

Tel: 0 264 421 00 20 Dahili: 3550-3551

Mail: otelinfo@ihlaskuzuluk.com

Şimdiden iyi tatiller 💕

No Comments

Leave a Comment