Covid’19 ile Yoğun İlgi Gören Muhafazakar Villa Önerileri

Covid’19 ile başlayan gönüllü ve zorunlu karantinalar kısmen bitti. 65 yaş üzeri izne tabi, 18 yaş altı da aile refakatinde yolculuk yapabiliyor. Hal böyleyken ve yaz sıcakları da gelmişken tatil hareketlenmeleri başladı. Ekonomik olarak sıkıntılar çeken aileler ve ne kadar önlem alınsa da yolculuk ve tatil boyunca olası riskleri alamayan bir kesim olsa da tatil yapmayı düşünen ama nerede ve nasıl yapacağını bilemeyen büyük bir kesim var. Ben de bu yazıda bu kesimin aklına takılan soruları giderecek ve covid süreci için şimdiye kadar önerdiklerimden daha izole alternatif tatil önerileri sunacağım.

BBC’nin haberine göre; yapılan araştırmalar, koronavirüsün deniz ve havuz suyundan bulaşma ihtimalinin çok düşük olduğunu ortaya koyuyor. Araştırmalarda, deniz suyundaki tuzun ve yoğunluğunun virüsün yaşamasına elverişli bir ortam sunmadığı, havuzlarda da başta klor olmak üzere kullanılan dezenfektan özelliğine sahip maddelerin virüsü etkisiz hale getirdiği belirtiliyor.

Aynı zamanda bu sürece özel olarak tüm oteller Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanmış genelgeler doğrultusunda tüm hijyen ve kontrol koşulları sağlanmakta lakin bu sadece ailenizle olmaktan elbette daha fazla riskli.

Durum gösteriyor ki izole bir tatil virüsten korunmak adına önemli bir adım. Villa tatilleri de bu sebeple bu süreçte hiç olmadığı kadar ilgi çekiyor. Ege ve yoğunlukta Akdeniz yamaçlarında konumlanan kiralık villaların bir kısmı yemek dahil hizmet verse de çoğunlukta mutfak dahil ama yemek hariç hizmet veriyor. Bu da villa tatillerinin en olumsuz yanı diyebiliriz. Yemek dahil olanların oda sayılarına göre fiyatları değişse de ortalama haftalık 20 bin liranın üzerine çıkıyor 4 kişilik bir ailenin tatili. İşe bir de alkolsüz ve korunaklı konsept girince fiyatlar iki katını buluyor. Bu bütçelerin siz okurlarımı zorlayacağını düşündüğüm için korunaklı lakin yemek hariç seçenekleri olan farklı bütçelere hitap edecek, kimisi sahile biraz daha yakın, kimisi daha yerleşimin uzağında olan, kimisi daha modern kimisi daha klasik tarzda olan, kapasitesi 2 ile 10 kişi arasında değişen villa önerilerinde bulunacağım.

Bu öneriler bloğumda ilk defa kendi tecrübelerim değil de bu villalarda yahut villaları kiraya veren acentalarla çalışan dostlarımın önerilerini kapsayacak.

@buvilla

Buvilla.com ağırlıklı olarak Kaş ve Kallkan’da muhafazakar konseptte veya olmayan villaları kiralayan bir web sitesi. Sitedeki villaların gecelik fiyatları 800 TL’den başlıyor. Bir çoğu minimum 5  ile 7 gece arasında kiralama yapılabiliyor.

Villa-Ceylan-(6)

Villa Ceylan

Antalya/Kaş/Sarıbelen

Villa-Tamer-(2)

Villa Tamer

Antalya/İslamlar/İslamlar

@islamlarvillas

İslamlarvillas.com sadece Antalya Kalkan bölgesinde hizmet veren bir site. Sitenin sunduğu seçenekler arasında 4 kişilik bir aile için en ideal seçenekler; Villa Sevil,Villa Bebek, Villa Ortaköy, Villa Paradise ve Villa Demet. Villaların gecelik konaklama bedelleri 1000 ile 1500 lira arasında değişiyor. Bu villaların 5-7 gün arasında minimum kiralanması gerekse de rezervasyon öncesi irtibata geçilip varsa boşluklar kısa süreli de kiralama yapılabiliyor.
3BEAAB8C-E60D-46E2-A543-9C49DB13175F
Villa Demet
 Antalya/Kalkan
 FEC31C15-C457-4847-A788-ED7AF388C4BA
 Villa Paradise
Antalya/Kalkan

@kiralıkvillam 

 Kiralıkvillam.com‘da korunaklı villaları kiralayan sitelerden biri. Deniz manzaralı, sonsuzluk havuzlu seçenekleri mevcut. 7 gecelik fiyatları 6 ile 10 bin lira arasında değişiyor.
villa-akbulut2-kiralık-kiralıkvillam-jakuzili-balayı-havuzlu-tatil-kaş-kalkan-1-870x652
Villa Akbulut
Antalya/Kalkan
WhatsApp-Image-2020-05-12-at-21.01.14-870x652
Villa Kader
Antalya/Kaş/İslamlar

@joylettings

joylettings.com Fethiye Bölgesi’ne hakim; Ölüdeniz, Çalış Plajı ve Kayaköy’e yakın seçeneklerin olduğu bir site. Fiyat olarak makul seçenekleri var.

BLN1_03

Web sitesinde korunaklı villa bulmak için bir filrteleme yapılamıyor lakin telefonla veya Instagram üzerinden seçenekleri görmek isteyebilirsiniz.

Listelediklerim dışında Dünya’nın ve Türkiye’nin her bölgesinde aradığınız kriterlere uygun, her bütçeye hitap eden seçeneği halalbooking.com‘da bulmanız mümkün, aklınızda olsun. Yazının ilk görselindeki villa da buradan seçtiğim Zehra Villas Hotel’e ait.

Villa sahipleri ve acentaları %100 korunaklı garantisi veremiyorlar çoğu kez. Bu sebeple seçtğiniz villadan emin olmak adına videolu bir çekim talep edip, sonrasında rezervasyonunuzu kesinleştirmenizi öneririm.

No Comments

Leave a Comment