Seyir Teraslı Camiden İstanbul Manzarası

Türkiye’nin ilk seyir teraslı camisi Beykoz Karlıtepe Cami orman ve deniz manzarası ile ziyaretçilerine ücretsiz hizmet veriyor.

1760904_940x531

Beykoz sırtlarındaki Karlıtepe Mahallesi’nde bulunan Beykoz Karlıtepe Cami’yi diğer camilerden ayıran özelliği, seyir terasının, manzaraya karşı vakit geçirebileceğiniz kütüphane ve kafesinin olması. Seyir terasında, Sarıyer’den 3. köprünün ayaklarına ve Adalara kadar bütün İstanbul’u görebiliyorsunuz.

0x0-beykoz-karlitepe-merkez-camiinin-muhtesem-istanbul-manzarasi-boyle-goruntulendi-1513667067831

Bölgenin bir cami ihtiyacına binaen üretilen projenin sonrasında seyir teraslı minare projesine dönüşmesi, İmam Hüseyin Birlik ve İlim Vakfı Onursal Başkanı olan Hüseyin Özyurt’un yurt dışı gezilerindeki yüksek miktarlar ödeyerek çıktığı seyir teraslarını, kendi halkımıza ücretsiz sunalım isteği ile ortaya çıkmış.

Seyir-terasli-cami

Gönüllülerin yardımı ile yapılan, 52 metre yüksekliğinde, 3 bin 500 metrekarelik dini tesiste 4-6 yaş Kur’an Kursu, 2 adet lojman, 1 adet misafirhane, gasilhane, dernek binası, şadırvan, kütüphane, gelir getiren restoran ve market yer alıyor. Restoran gelirleri ile de öğrencilere burs imkânı sağlanıyor.

Bir yanda yemyeşil orman manzarası, diğer yanda masmavi deniz manzarası ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakan Beykoz Karlıtepe Cami’yi ailenizle ziyaret edip, hem ibadet ederek, hem manzaraya karşı kütüphanesindeki kitaplardan istifade ederek keyifli ve huzurlu vakit geçirebilirsiniz.

Adres: Gümüşsuyu Mahallesi, Kirazlı Yayla Cd. 136/2, 34820 Beykoz/İstanbul

 

No Comments

Leave a Comment