İstanbul’da Steak Deyince; Gürkan Şef Steakhouse

İstanbul’da steak deyince ilk akla gelen isimlerden Gürkan Şef Steakhouse! Kırmızı et severlerin vazgeçilmez adresi ilk şubesini 2014 yılında Nişantaşı’nda açmış, akabinde Etiler şubesinde tercihi et olanlara, özenle hazırlanmış geniş menüsü ve sunumun en güzel haliyle hizmet veriyor. 

Ülkemizde, kırmızı et severlerin vazgeçemediği steakhouse kültürü uzun yıllardır varlığını sürdürse de son yıllarda artan dışarıda yeme alışkanlığı ve yakın coğrafyalardan gelen turist popülasyonu ile daha fazla ilgi görmeye başladı. Et yemekleri kültürünü evlerden restoranlara profesyonelce aktarma, mutfağı şehrimizde tattırma ve dünyaya tanıtma noktasında Gürkan Şef Steakhouse önemli rol alıyor. Kalabalık bir ekip tarafından yaklaşık bir buçuk yıl süren hazırlık ve kuruluş çalışmaları sonrası oluşturulan Gürkan Şef Steakhouse, İstanbul’daki ilk şubesi olan Nişantaşı’ndan sonra Etiler şubesini açtı.

Gürkan Şef markasının hikayesi; projeyi hazırlamaları ve Arjantin’de özel eğitim alarak nitelikli bir menü hazırlamaları, akabinde konsepte karar vererek; ”Bobo” ile ahşap ağırlıklı tasarımla, vintage ve rustik tarzda, tüm şubelerinde aynı olacak şekilde mimari tasarım ve iç dekorasyon yapılarak başlamış. Marka tasarımı yapılırken logodan dekorasyonda tercih edilen renklere kadar her şey birbiriyle uyum sağlayacak şekilde özenle seçilmiş ve mekanlardan içeri girdiğinizde bunu çok net hisseddebiliyorsunuz.

“Eti daha lezzetli hale nasıl getirebiliriz” düşüncesiyle yola çıkan marka İşin sırrı sos ya da marine de değil, doğru et ve bu eti dinlendirmek!” diyor ve bu nedenle tüm restoranlarında özel besi ile gelişimlerini tamamlamış düvelerden elde edilen etler tercih ediliyor.

İstanbul’da gerek her iki şubesinin konumu ve ambiyansı, gerek seçkin menüsü ve lezzetli etleri ile bu kalitede alkolsüz ve muhafazakar ailelere yer veren az seçenekten biri  Gürkan Şef Steakhouse.

Burası ile ilgili şahsi değerlendirmem ise şu şekilde;

Gürkan Şef Steakhouse

Konsept: Steakhouse
Yer: Etiler/İstanbul
Lezzet: 9/10
Dekorasyon: 9/10
Otopark ve Vale: ✔️ (Önünde İspark var.)
Çocuk oyun alanı: ✔️
Mescit:✔️ Personel: 9/10
Fiyat- Performans: 7/10
Ortalama iki kişi hesap: 1400 TL.

 

Mekanın sıcak havalar için çok şık bir terası var. Dekorasyonu oldukça stil sahibi ve sıcak, huzurlu bir havası var. Bu nedenle de ailecek uzun uzun vakit geçirilebilecek nitelikte. Diğer stakhouse’lara kıyasla ses ve uğultu problemi yok açık mutfağı olmasına rağmen. Yemek olarak ise favorilerim şu şekilde: Önden; tütsülenmiş antrikot ve baharatlarla cheddar sosu ile çedarlı füme, garnitür veya et yancısı olarak ızgarada kayın mantarı, et olarak da cafe de Paris başta olmak üzere hemen hepsi çok iyi, tatlı olarak ise Gaziantep Koçak’tan havuç dilimi mükemmel. Steak anlamında lezzet eksiği hiç ama hiç yok ve porsiyonları çok ideal seviyede. Çocuklar için bir oyun alanı var lakin alt katta. Mescitleri ve bebek odası da mevcut. Rezervasyonda bebekli olduğunuzu belirtip odanın ısıtmasını açtırmanızı tavsiye ederim. Yüksek bir çocuk/bebek popülasyonu olmadığı için israf olmaması adına kapalı tutuluyor ama hızlıca ısıtıyorlar.

@gurkansefsteakhouse

Burası ile ilgili Instagram hesabımda paylaştığım videoyu izlemek için tıklayın.

Adres: Tanburi Ali Efendi Sk. No:1
Etiler – Beşiktaş – İSTANBUL

Tel: 0 212 265 80 00-01

Deneyimlediğim tüm restoranlar için tıklayın.


Beni Instagram’dan takip etmek için tıklayın.

No Comments

Leave a Comment