Beş Bıçak Steakhouse-Kasap

Merhabalar arkadaşlar, bugün sizleri 10 üzerinden 9,9 vereceğim bir mekanla tanıştıracağım, 0,1’lik kısmı olurda daha iyisini bulurum diye eksik :). Beş Bıçak Steakhouse, Beylikdüzü’nde güzergahımız üzerinde geçerken rastgeldiğimiz bir restorandı. Dün ilk defa gitmek nasip oldu. Ayağımın dibinde böylesine nezih ve alkolsüz bir mekana şimdiye kadar gitmemiş olmama çokça hayıflandım.

DEA_1352-Edit

Niyetimiz hamburger yemekti, siparişlerimizi verdik. Önden biri cevizli, diğeri sade iki çeşit ekmek ile zeytin ve zeytinyağı ikilisi geldi. Bir ekmek böylesine leziz olabilirdi. Arkasından burgerlerimiz ve yanında soslu patates kızartmamız geldi. İstanbul’da yediğim en iyi hamburgerdi desem hiç abartı olmaz. İyi marine edilmiş eti, karemelize soğanları ve pişme kıvamı çokca başarılıydı.

kpk9672__3_525-277Bu arada bizim oğlan, akranı olan, tesadüfen o gün orada olan mekanın sahibinin kızı ile oyun odasında uzun uzun oynarken biz de uzun muhabbetlere dalabildik eşimle.(Ayrıca çocuklara göz kulak olan biri var.) Malum artık mekanlar tıkış tıkış! Yan masadaki muhabbete dahil oluyorsunuz bir anda. Burası o kadar güzel dekore edilmişki… Eminim uzun uğraş ve tecrübelere dayanıyordur. Zira konsept dünyaca ünlü restoranlarla yarışır. Gün ışığı alan uzun pencereleri, loş bir efekt veren ışıkları, ilgimi çeken dergileri, mescitinin oluşu, lavobalarında diş macununa ve fırçasına kadar düşünülmüş detayları ile beni mest etti Beş Bıçak!

20170422_181151

Sonra mekanın sahipleri ile biraz muhabbet edince mekanın pozitif enerjisini sahiplerinden aldığını anlıyoruz. Mekanın tarihinin çok eskilere dayanmadığını öğrenince şaşırıyorum… Zaten şöyle açıklıyor Şef Erdi;

Yeni başladık…

Hikayemiz uzun yıllar önce çok uzak bir galakside başlamadı. Geçmişimiz çok uzun değil ama heyecanımız ve farklı olan konseptlere olan arzumuz bizi bu mekanı açmaya yönlendirdi.

Aylarca süren mimari süreç size sadece en iyisini sunmak içindi… Tavanımızda yer alan boğa heykeli sizi hayran bırakmak içindi… Ağzınızı sulandıran lezzetler en iyi şeflerimizin eseriydi… Çocuklarınızın hoş vakit geçirmesi için yapılan özel alanlar mimarlarımızın eseriydi… Kısaca yaptığımız her şey sadece sizin keyifli saatler geçirmeniz içindi… Eğer Beylikdüzü’ nde böyle bir mekana daha önce gelmediyseniz, sizi bekliyoruz en azından bir çayımızı için.

20170422_181317

Fiyatlardan bahsedecek olursak; alternatifleri arasında en iyisi derken en uygunu da diyebilirim gönül rahatlığı ile. Menülere buradan ulaşabilirsiniz.
Ayrıca kasap reyonundan et satın almanız da mümkün.

AdresBeş Bıçak Steakhouse – Kasap
Barbaros Hayrettin Paşa Mh.
Nazım Hikmet Blv. No:84-B / 177
Beylikdüzü, İSTANBULTel: 0212 852 30 03 / 0212 852 60 06
Fax: 0212 852 30 03

Beş Bıçak Steakhouse - Kasap Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

 

 

No Comments

Leave a Comment