Kırklareli Dolhan’da Bir Buket Lavanta Bahçesi

İstanbul’a 2 saat mesafede, 5 çayı ya da közde kahve konsepti ile hizmet veren, aynı zamanda açık hava stüdyosu olarak da kullanılabilen Bir Buket Lavanta Bahçesi‘ne götürüyoum sizi.

Kırklareli’nin ilk ve tek lavanta bahçesini kurmuş Buket… Kendi ismi ile bağdaştırdığı sayfasının adı @birbuketlavanta. Alternatifi pek olmayan bir de konsept belirlemiş. İster yer örtüsünde oturabiliyor, ister sedirli kamelyada ya da ahşap masada. Bu üç konseptten birinde ister iki kişilik ister grup halinde rezervasyon yaptırabiliyorsunuz.

Öğleden sonra güneşin tepeden inmesiyle lavantalar çok daha güzel görünüyor. Hafif esintiyle burnunuza lavanta kokusu gelirken Buket’in hazırladığı 5 çayı sepeti ile keyif yapabiliyorsunuz. Özelikle lavantalı keki denemelisiniz, bunun için bile tekrar giderim 🙈

Hasır sepetinde; cips, çekirdek, soğuk içecekler bulunuyor. Kendi bahçesinden asması ile sarması, tarlasından topladığı lavantalarından da keki oluyor sepete ilaveten. Semaverde çay ile beraber iki kişilik fiyatı sadece 100 TL.

Eğer sepet satın almak istemezseniz sadece kahve de içebiliyorsunuz. Gitmeden önce muhakkak rezervasyon yapmanız gerekiyor. Özel bir organizasyon yapmak isterseniz Buket buna da imkan sağlıyor.

Aynı zamanda lavanta aranjmanı yaptırabilir ve lavanta kokusu ya da yağı alabilirsiniz. Üstelik hepsi de çok uygun fiyatlı.

Biz ailece çok keyif aldık. Zaten zahmetsiz bir şekilde doğa ile içiçe olma fikri beni her zaman mest ediyor 🙈

Nasıl giderim derseniz Buket size rezervasyon sonrası konum atacaktır. Mahmutbey gişelerden sonra 200 km mesafede, trafiksiz olduğundan 2 saatte gidip, aynı sürede de geldik.

Bu tarz gezi rotalarını seviyorsan bu yazıyı birlikte gitmek istediğin arkadaşına göndermeyi unutma 💟

@birbuketlavanta

İrtibat: 0544 660 75 15

No Comments

Leave a Comment