Forest Macera Parkı Ve Spicy Orman Evi

Macera ve adrenalin tutkunlarına doğa ile içiçe etkinlikler yapma fırsatı sunan Forest Macera Parkı’na ve hemen yanıbaşında sıcacık bir atmosferde lezzetli yemekler sunan Spicy Oman Evi’ne gidiyoruz!
Bu yazı bir meditasyon hissi yaratabilir benden söylemesi!
Öncelikle gözlerimizi kapatıyoruz…  Aylardan Kasım! Sabah en sevdiğimiz kişiyi kaldırıyoruz sıcak yatağından, atlıyoruz araca ve en sevdiğiniz enstrüman fonda çalarken yol alıyoruz. Hava biraz serin ama güneşin vurduğu yerler sıcak mı sıcak. Varıyoruz yeşilden sarıya, turuncunun, kırmızının tonları ile bezeli ormana. Hafif bir sabah ayazı var ama bir orman evi var ileride uzaktan içimizi ısıtan. Ağaçtan yapılmış, giriyoruz bahçesinden içeri… Açık havada bahçedeki ahşap masalarda mı otursak diyoruz ama şöminenin ateşi çarpıyor gözümüze içeriden.. Dayanamıyor ve içeri geçiyoruz. Pişiler, reçeller eşliğinde geliyor sıcacık çayımız. Sohbetin dibine vururken aklımız ormandaki macera parkurunda… Toparlanıyoruz ve başlıyor macera parkurundaki adrenalin dolu anlar…
Hadi uyanalım rüyadan! Şimdi tam da anlattığım gibi anlar yaşatacak olan Spicy Orman Evi’nin kahvaltısına sonra da Forest Macera Parkı’ndaki etkinliklere…
 219AEDB0-AC32-4E79-A35A-653B4197B817

 Spicy Orman Evi Kahvaltısı

Hem kahvaltı hem de öğlen yemeği için menüsü olan sıcacık bir atmosfere sahip bu orman evi tamda adı gibi ormanın içinde, hem kapalı hem de oldukça büyük bir açık alana sahip. Kahvaltı tabağı, iki kişilik orta seviye ve yine iki kişilik daha geniş menüye sahip üç seçenek sunuyor kahvaltı saati için. Ayrıca tek başına kahvaltılık seçeneklerin de olduğu menüde ortalama 40 TL civarı kahvaltı yapabilirsiniz. Bizim tercihimiz ise en geniş menü olan kahvaltı oldu ama malesef içinden bir kaç şey eksik geldi masaya. Üç kişi iki kişi kahvaltı söyledik ve fiyatı 130 TL idi.
 A339639C-19C3-4C39-A17A-452015748902

Forest Macera Parkı

Macera parkında her yaşa uygun ayrı parkur var diyebilirim. Bazıları için boy kriteri olsa da diğer aktiviteler, hatta sadece orman yürüyüşü bile keyifli vakit geçirmeye yetiyor.

Yüksek ip parkuru, zipline , paintball, dev salıncak, serbest düşüş, ağ parkuru gibi onlarca doğa etkinliği  var. Grup olan etkinlikler ve yarışmalar için iş arkadaşlarınız veya okul arkadaşlarınız ile plan yapıp giderseniz çok daha keyifli olacaktır.

C4BFDCA0-17FC-4D86-B657-AB6972A35B54

Bazı aktiviteler için önceden rezervasyon gerekiyor. Etkinlik fiyatları da web sitesinde mevcut.

  • Adres: Mithatpaşa Mah. Davutpaşa Cad. Çiftalan Kemerburgaz Yolu-Kurt Kemeri Mesire Alanı-Kemerburgaz-Eyüp/İstanbul
  • Telefon: +90 850 441 44 24
  • Site: forestkemerburgaz.com

 

 

No Comments

Leave a Comment