Bahçeşehir Ekmek Evi Gurme

Seçilen malzemelerin kalitesi, çeşitliliği ve fiyatı düşünüldüğünde 5 üzerinden 5 vereceğim bir kahvaltı mekanı Bahçeşehir Ekmek Evi Gurme!

DSCF4220

Bahçeşehir 2. Kısım’da bulunan hem şarküteri hem de restoran hizmeti veren Ekmek Evi Gurme’ye geçtiğimiz Cumartesi günü kahvaltıya gittik maaile. Nezih, sakin, hoş bir mekan… Huzurlu bir ortamda kahvaltı yapma imkanı sağlıyor. İki kişilik serpme kahvaltı siparişi verdik. Bakır demliklerde çay, sahanda sucuk ve yumurta, peynir, jambon, kavurma ve yeşilliklerle dolu şık bir sunum tabağı, reçel çeşitleri, bal, kaymak ve tereyağı servis edildi. Bunların yanı sıra; ekmek, gözleme, simit ve sigara böreğinin olduğu bir tabak daha geldi. İnsanların kahvaltıya verdiği önemin arttığı, kalitenin düştüğü, restoranların 50 çeşit 80 çeşit diye yarıştığı şu dönemde hem çeşitlilik olarak oldukça yeterli hem de lezzet olarak çok çok başarılı bir restoran burası. 2 kişilik kahvaltı, çay da dahil 67 TL.  Fiyat olarak çok ucuz olmasa da lezzet ve kalite olarak bu fiyatı hakettiğini düşünüyorum.

DSCF4227

DSCF4233

Kahvaltı dışında geniş bir menüsü bulunan bu restoranın pideleri çok övülüyor. Fiyatları da çok makul görünüyor. Yakın zamanda deneyip sizlerle paylaşmak istiyorum.

DSCF4226

Ailenizle keyifli vakit geçirebileceğiniz bu mekanın bebek bakım odası bulunmaması ve lavobaların tek kişilik olması gibi bir dezavantajı bulunuyor. Oyun odası da yok ama yakın zamanda yapılacağı bilgisini aldık. Sanırım bu yönde de mekanı geliştirmeyi düşünüyorlar.

DSCF4225

DSCF4248

DSCF4224

Eğer İstanbul’un batısında oturuyorsanız ve şehrin bunaltıcı yoğunluğuna girmek, park- vale stresi çekmek istemiyorsanız burada gelip bir kahvaltı yapın. Eminim sonrasında sık sık geleceğiniz bir yer olacaktır. Geldiğinizde de eliniz boş dönmeyin, ekmeklerinden ve reçellerinden muhakkak alın derim. Ayrıca kahvaltı sonrasında çok yakında bulunan Bahçehir Gölet’te bir yürüyüş yapmanızı öneririm.

Adres: Bahçeşehir 2. Kısım Mahallesi, Şelale Caddesi, Barış Sokak, E Blok, No 19, Bahçeşehir, İstanbul

Tel: 0212 6696942

Bahçeşehir Ekmek Evi Gurme Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

 

 

 

No Comments

Leave a Comment