Beylerbeyi Van Kahvaltı

Merhaba arkadaşlar, her hafta ortasında acaba hafta sonu ne yapsak düşünceleri sarıyor beni. Madem yaşadığımız şehrin hafta içi sefasını süremiyoruz bari hafta sonları keyfini sürelim 🙂 Önce hava durumuna bakıp hava güzelse şehrin en güzel yerlerine atmak istiyorum kendimi. Bloglara bakıyorum, mekan uygulamalarına göz atıyorum gitmediğim cafeleri, restoranları araştırıyorum.

beylerbeyicafevankahvaltı-bugunneyesem

Sanat sever gezgin gurme blogger arkadaşım Şahika‘nın önerisi ile geçen haftaki rotamız Anadolu Yakası oldu. Beylerbeyi Van Kahvaltı Cafe’ye gittik. Pazar günlerinin en güzel kısmı erken saatte trafiksiz yol almak mutlaka. Şirin mi şirin bir kahvaltı mekanı karşıladı bizi. Yöresel lezzetler bir bir masamıza gelirken, mekanın sahibesi bu tatlarla ilgili bilgiler aktardı. Geniş peynir çeşitleri, ev yapımı reçelleri, kızartılmış ekmeği ve yöreye ait kavut ile tadına doyum olmayacak bir kahvaltı yaptık.

20160228_103149

Mekan tarihi bir yapı olduğu için güzel ama biraz küçük. Bazı masalardan boğaz manzarasını seyredebiliyorsunuz. Sıcak havalarda terasını da tercih edebilirsiniz.

20160228_103213

Serpme kahvaltı kişi başı: 25 TL /Sınırsız çay

Adres: Beylerbeyi Cafe Van Kahvaltı

Abdullahağa Cad. No13, 34676 Üsküdar/İstanbul, Türkiye

Kahvaltı sonrasında çengelköy sokaklarında tarihi evler arasında veya sahilinde boğaz manzarasına karşı yürüyüş yapmanızı tavsiye ederim.

Ağzınızın tadı hiç bozulmasın 🙂

Beylerbeyi Cafe Van Kahvaltı Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

 

 

1 Comment

  • sahika 1 Mart 2016 at 14:55

    Beğenmenize çok sevindim tatlım 🙂 Afiyet olsun 🙂 Sevgiler

    Reply

Leave a Comment