Antik Köy

Şehrin kalabağından biraz uzaklaştırıp sizleri doğa ile iç içe bir yere götüreceğim. Yer sofralarının, ahşap masaların, yanan sobanın dibinde oturup ekmek kızartabileceğiniz, pişisinden tutunda, keşkek yemeğine kadar onlarca lezzeti barındıran Çatalca‘da bulunan Antik Köy.

20160103_121547

Etrafta ördekleri, midilli atları, deve kuşlarını görebileceğiniz, modern hiç bir eşyanın olmadığı, gönderinde kocaman bir Türk Bayrağı çekilmiş olan mekan özellikle çocuklu ailelerin köy havası alabilecekleri, çocukların rahatça koşturabilecekleri konforda. Yaz aylarında hamak keyfi yapabilir, çocuklarınızı midilli atlarda gezdirebilirsiniz.

20160103_120457

20160103_131019

Yazın sıcağından kaçmak için tercih edilebileceği gibi, kış aylarında kar altında bile hoş vakit geçirebilecek bir mekan. Mekanın kapalı ve açık alanları çok büyük olmasına rağmen özellikle kahvaltı için yer bulmakta zorlanabilirsiniz. Bunun için Pazar günleri erken saatlerde gitmenizi tavsiye ederim. Rezervasyon alıyorlar ama riayet ettiklerini söyleyemem. Yer bulamadığınızda yaklaşık 10 km uzaklıktaki ikinci şubesine yönelebilirsiniz.

20160103_131011

Büyükçekmece Gölü manzarasına sahip mekanda açık büfe sabah kahvaltısı ve öğlen kendin pişir et mangal seçeneği bulunuyor. Salaş mekanda çok profosyonel bir ekiple karşılanmayacağınızı ve boğazdaki restoranlardan bile daha pahalı, neredeyse et fiyatına kahvaltı yapacağınızı belirtmek isterim. Altı yıl evvel keşfettiğim mekanda kişi başı kahvaltı 20 TL iken şu an 42 TL. Kahvaltı çok çok kaliteli evet ama bence bu fiyat adil değil.

20160103_130951

Kahvaltıda Neler Var

Kendi Üretimimiz Hamsiköy Sütlacı Poğaça Ayva Reçeli
Kendi Üretimimiz Antikköy Ayranı Lor Peyniri Kepek Ekmek
Kendi Mamulümüz Doğal Süzme Yoğurt Tulum Peyniri Çavdar Ekmeği
Kendi Mamulümüz Kaymak Sarı Örgü Peynir Beyaz Ekmek
Kendi Tavuklarımızdan Köy Yumurtası Kaşar Peynir Simit
Mevsimine Göre Değişen Meyve Çeşitleri Çilek Reçeli Çılbır
Kendi Mamulümüz Gül Reçeli Vişne Kısır
Kendi Mamulümüz Doğal İnek Sütü Kayısı Salatalık
Organik Bayburt Balı Portakal Salam
Soğan Soslu Patates Kızartması Ahududu Reçeli Portakal,
Zeytinyağlı Patates Haşlaması Tahin Elma,
Siyah Zeytin Soslu Ve Sossuz Pekmez Vişne Suyu
Nesguik ve Mısır Gevreği Yeşil Zeytin Domates
Tam Yağlı Beyaz Peynir Sosis Kızartma Kemalpaşa Tatlısı
Beyaz Örgü Peynir Sucuklu Yumurta

İstanbul merkeze uzak olmasına rağmen Tem/E-6’dan ulaşım kolay sağlanmaktadır. Çatalca gişe çıkışından Büyükçekmece’ye doğru 2 km sonra solda bulunmaktadır. E-5’ten Çatalca tabelaları takip edilerek kolayca ulaşılabilir.

Büyükçekmece – Çatalca Yolu
Ahmediye Köyü Giriş No:1

Gsm : 0 533 306 70 96
Tel : 0 212 887 22 95 – 96 – 97

Antikköy - 2 Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

 

 

1 Comment

Leave a Comment