İstanbul’un En İyi Konya Lokantaları

Etli ekmeği, bamya çorbası, sac arası tatlısı başta olmak üzere birçok lezzeti barındıran Konya mutfağını, İstanbul’da hem lezzet hem atmosfer olarak en iyi şekilde sunan üç restoranı sizler için derledim.

1. Hasırlı Konya Mutfağı- Bahçeşehir

Konya’da tadamadığım bıçak arasını Hasırlı‘da yedim desem inanır mısınız? Etli ekmek, bıçak arası 10 üzerinden 10 puan! Sac arası tatlısı ile kaymağı, yufkası, fıstığı ile şehrin en iyisi! Konya deyince akla gelen bir diğer yemek de bamya çorbası… Sosu, kıvamı, bebek bamyaları ile oda efsane bir lezzet.

Etli Çiçek Bamya Çorbası

Bıçak Arası

Sac Arası Hasırlı Konya

 

Bahçeşehir Hasırlı

Bir çok yerde şubesi bulunan Hasırlı Konya Mutfağı’nın dekorasyon, ilgi alaka, otopark, çocuk oyun alanı, mescit gibi kriterleri de göz önünde bulundurduğumda benim için en iyi şubesi ise Bahçeşehir.

 Adres: Bahçeşehir 2. Kısım Mahallesi, Hoşdere-Bahçeşehir Yolu No:134, 34488 Başakşehir/İstanbul

Tel: 0212 672 88 77

Hasırlı Konya Mutfağı Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

2. Has Konya Mutfağı- Sefaköy

E-5 Yenibosna-Büyükçekmece güzergahına konumlanmış bu restoran da tokluk halinde bile önünden geçerken bana acaba mı dedirten bir seçenek! Konumu, yemeklerin lezzeti bu listede ikinci sıraya yerleşmeyi hak ediyor Has Konya Mutfağı. Tirit ve diğer kebaplar da fırsat verilmeye değer. Fiyatları da Hasırlı’ya göre bir tık daha makul.

 

etli_ekmek-1

Has Konya Mutfağı

 Adres: Kartaltepe Mahallesi Suvari Cad. No: 23/1 Küçükçekmece, İSTANBUL

Tel: 0552 265 42 42

 

Has Konya Mutfağı Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

3. Konya Mevlana- Bahçelievler

Çok fazla tanınmasa da Konya Mevlana‘yı bölgenin sakinleri ve esnafı çok iyi bilir. Müşterilerini ağırlayan esnafı, eve sipariş veren büyük bir müşteri kitlesi var. Bana kalırsa paket servis istemeyin ve gidin yerinde yiyin.  Ayrıca Florya’da da şubesi olan bu restoranın yine etli çiçek bamya çobası, sündürmesi, fırın kebabı favorilerim arasında.

 

pideler

tatlilar

konya-mevlana-bahcelievler

Adres: Talatpaşa Cad. No:38/A  Bahçelievler / İstanbul

Telefon : 0 (212) 505 86 18

 

Not: Bu listedeki mekanların alkol bulunduran şubesi yoktur. Listeleri hazırlarken bazı şubelerinde alkol olan bazılarında olmayan mekanları eklemiyorum!

 

 

No Comments

Leave a Comment