Avrupa Yakasının En İyi Burgercileri

İstanbul Avrupa Yakası’nda ”en iyi hamburger nerede yenir” sorusuna yanıt bulabilmek için zaman zaman gittiğim restoranları bir kenara not ettim. Keyif dolu, bol serotonin salgılamalı bu lezzet tadımları sonrası en iyileri yıldızladım ve son olarak takipçilerime sordum. Gelen cevaplar ve benim listem birleşince ortaya aşağıdaki 4 restoran çıktı.

 

Baltazar

Baltazar Hamburger

Baltazar; İstanbul’da 10 kişiye sorsanız 9’unun söyleyeceği burgerci! Karaköy’ün kendine has tarzına uygun, şehrin kalabalığının hem içinde hem de şirin konsepti ile dışında… Teksas Burger mekanın en sevileni! Her daim kalabalık çünkü burada burger yiyenin yine gelmekten başka çaresi yok :).

 

Baltazar

Adres: Kılıç Ali Paşa Mescidi Sokak, No 12/A Karaköy, İstanbul

Tel: 0212 243 6442

Baltazar Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Biget Et Kebap

Biget Hamburger

BiGET STEAK & Co. şehrin batısında oturan etçilerin en sevdiği mekanlardan. Hani o trafik ve otopark korkusunu yaşatmayan şehirli insan dostu olan cinsten. Steak burger ise satırlarca şiir yazıracak türden! Dillere destan hamburgerin yanı sıra ambiansı çok iyi. Ayrıca mescit ve çocuk oyun alanı da mevcut.

Biget

Adres: Hadımköy Yolu Cad. Akçaburgaz Mah. No:166 Alkent 2000 Karşısı  İstanbul

Tel: 0212 884 00 14

Biget Steak & Co. Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Beş Bıçak Steak House

Beş Bıcak Burger

Beş Bıçak Steakhouse – Kasap önce baharatlı saf zeytinyağı ve ona eşlik eden kendi fırınından çıkma özel ekmekleri ile bir hoşgeldin diyor ve arkasından ef-sa-ne sunumunu yapıyor. Mekan dekosrayonu bakımından zaten çok başarılı ve nezih. Hamburgeri uzun uzun, sindire sindire, muhabbetle yemek için daha iyisi yok! Ayrıca mescit ve çocuk oyun alanı da mevcut.

Beş Bıçak Steak House

Adres: Barbaros Hayrettin Paşa Mh. Nazım Hikmet Blv. No:84-B / 177 Beylikdüzü, İSTANBUL

Tel: 0212 852 30 03
Beş Bıçak Steakhouse - Kasap Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Virginia Angus

Virginia Angus Burger

Virginia Angus kapısında kuyruklar oluşan meşhur mekanlardan… Ekmeği, karamelize soğanı ve o meşhur eti ile on numara burger! Ne kadar ye kalk bir mekan olsa da  öyle yolunuz düşerse gidilecek değil illa yolun çevrilmesi gereken bir adres. Şimdilerde Eminönü, Nişantaşı ve Ataşehir olmak üzere 3 şubesi ile hizmet veriyor.

Virginia Angus

Adres: Uzunçarşı cad. No: 136  Mercan / Eminönü / İSTANBUL

Tel: 0212  528 38 08
Virginia Angus Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Not: Bu listedeki mekanların alkol bulunduran şubesi yoktur. Listeleri hazırlarken bazı şubelerinde alkol olan bazılarında olmayan mekanları eklemiyorum!

 

 

No Comments

Leave a Comment