Kablo Dağınıklığına Pratik Çözümler

İlerleyen teknoloji ile elektronik cihazlar hayatımızda geniş bir yer kaplıyor. Şarj aletleri, ethernet kabloları, tv ve ses cihazları derken onlarca kablo evinizin ve ofisinizin şıklığını bozuyor olabilir. Görüntü kirliğinin yanında toz içinde kalan ve temizlenmesi zor olan bu kablolar küçük çocuklarımız için de tehlike oluşturuyor. Evlerdeki atık nesneleri değerlendirmeyi seven marifetli hanımlar için kablo kirliliğini önleyecek küçük önerilerim olacak.

İlk önerimiz şarj kalabalığını önlemek için. Biraz işçilik gerektiriyor ama yeni mobilya yaptıracaklar için iyi bir fikir olacaktır. Elektrik prizi olan bir yere çekmece yaptırıp içine uzatma yerleştirerek tablet, laptop, telefon gibi cihazlarınızı şarj edebilirsiniz.

4-elektronik-sarjÇekmece yaptırma veya priz çekme ihtimali olmayanlar için daha basit bir önerim var. Evinizdeki herhangi bir kutuyu değerlendirebilir veya boş bir ayakkabı kutusunu kaplayarak ve üzerine delikler açarak değerlendirebilir, dağınıklığı engelleyebilirsiniz.

PY046dMutlaka işe yarar diye ayırıp bir kutuya atılan kablolar sizin evinizde de mutlaka vardır. Bu kabloları toparlamak için tuvalet kağıdı, kağıt havlu vb. ürünleri tükettikten sonra kalan ruloları değerlendirebilirsiniz. Çoğu zaman çöpe giden rulolar için güzel bir yeniden kullanım fikriyle bu sorunumuza çözüm üretmiş olacağız.

kagit-rulodan-kablo-duzenleyiciBir de günlük rutinimizde yanımıza almamız gereken kablolarımız var. Bunlar için keçe veya deri kumaştan katlanabilir kablo kılıfı hazırlayabilirsiniz. Çantanızdaki dağınıklığı büyük ölçekte azaltacak olan bu ürün hazır olarakta satılmakta.

cordito-cord-wrap-410x278

Kullanacağınız zamanlar dışındaki kabloların boşta durmasını öneleyecek patentli bir tasarım; ”Kablo Sar”. Yanmaz plastikten hazırlanmış bu ürün; bilgisayar, televizyon, abajur, müzik seti, elektrikli ev gereçleri ve bütün sarılmaya uygun kablolar için kullanılabilecek dekoratif bir ürün. 

kablosar01

Son önerim ise dekoratif kitap kılıfı olacak. Bu tarz bir kılıf hazırlayarak kablolarınızı kütüphanenizin bir köşesinde saklayabilirsiniz veya şarj alanı olarak kullanabilirsiniz.

Adsız

Cihazlar hayatımızı bu kadar işgal ettikçe biz de yeni çözümler arayacak ve sizlerle paylaşacağım inşAllah. Ev düzeni için pratik bilgiler buradan okuyabilirsiniz. Düzen ve kolaylıklar sizinle olsun 🙂

No Comments

Leave a Comment