Düşük Bel Pantolonların Bıraktığı Kalıcı Hasar: Simit

Gençlerdeki fiziksel bozukluğun farkında mısınız?

Önüne gelen her şeyi sorgusuz sualsiz ”moda” diye giyen gençlerin dikkat etmesi gereken bir konu; düşük bel pantolonlar. Düşük bel pantolon tarihinin;  Amerika’da bulunan hapishanelerde mahkumların kemerleri ile intihar etmesinden dolayı, kemerlerin yasaklanmasına dayandığı söyleniyor.

Bilinçsizce kullanılan bu pantolonlar hem gençlerin fiziğini olumsuz etkiliyor hem de çirkin bir görüntü veriyor.

Peki gençler neden düşük bel pantolon giyiyor?

Moda; toplumun tüketim trendini belirleyen, geçici yenilik anlamına gelir. Yüksek bel pantolonlarda bir değişiklik gerekiyordu moda adına ve düşük bel uygulaması geldi doksanlarda. Genç kadın ve erkekler kullanmaya başladı ve bel bölgesi yağlı bir nesil oluştu.

Her moda olanı kendinizde uygulamayın!

Modaya uymak zorunda mısın?

Kalıcı olan sizin stilinizdir. Stil ise; sizin sosyal-kültürel yaşantınızın, mesleğinizin ve günlük yaşantınızın bütününü kapsar. Siz tarzınızı ortaya koyarsanız ”moda” diye sunulan vitrin kombinlerini değil de, sezonun damga renklerini, desenlerini kendi stilinize taşırsınız.

Normal ve yüksek bel pantolon hangi vücut tiplerinde kullanılmalı?

Düşük bel pantolonların fiziğinize zarar verdiği konusunda anlaştıysak ne giymeniz gerektiğine de karar vermeliyiz. 🙂

Boyunuz 1.65 in altındaysa, göbeğiniz varsa ve kilonuz normalden fazla ise kesinlikle yüksek bel kullanmayın. Siz göbek deliği hizasındaki normal bel modelleri tercih etmeli ve göbek altı, kalçaya inen bluzlarla kombin yapmayı tercih etmelisiniz. Düşük bel kullandığınız takdirde yağlı bölge pantolonunuza göre şekil alacak ve sürekli giymeniz halinde yerleşik simit şekli oluşacaktır. Yüksek bel ise sizi olduğunuzdan daha göbekli ve şişman gösterecektir. Normal bel model kalça kemiğinizin üstünde olan modellerdir. Bakınız:

z-florel-pantolon--bej--esra-keskin-demir-97745-1
Boyunuz uzun, beliniz ince, mideniz içe çökük ve göbeğiniz ise düzse yüksek bel pantolon kullanabilirsiniz. Yüksek bel pantolon bel çizginizde olan ürünlerdir. Bakınız:

Monique Lhuillier

Velhasıl genç hanımlar ve beyler simit severiz ama belde olanını değil 🙂

Sağlıcakla kalın…

No Comments

Leave a Comment