Topraktan Masaya Lokanta Nevnihal

Modern ve yöresel tarifleri bir araya getirerek, farklı sunum ve pişirme teknikleri kullanarak, sağlıklı beslenme trendlerini de Anadolu lezzetleriyle harmanlayan Lokanta Nevnihal örneğini ünlü şef Ömür Akkor’un retoranı Zennup 1844’de gördüğümüz her ay menüsünü değiştiren lokanta olma özelliği ile hizmet vermeye başladı.

IMG_4396

Anadolu yakasının en sevilen lokasyonlarından Çengelköy Rasathane’de bulunan Lokanta Nevnihal, otantik mimarisi, zengin menüsü, tecrübeli ve kaliteli hizmet anlayışını bir arada sunuyor. Yıllanmış ağaçların altında, çocuklarında keyifle ve güvenle vakit geçirebileceği bir ortama sahip. Yapay bir derenin içinde su kaplumbağaları ve koca bir ağacın altında keyifle sallanılacak bir de salıncak bulunuyor. Siz masanızda otururken çocuklar bahçede gözünüzün gördüğü şekilde koşturabilyor. Her detayı özenle düşünülmüş mekanın mesciti, lavobaları ve bebek odaları da alternatiflerine fark atacak nitelikte. Lavobalarda diş fırçalarından makyaj mendillerine, dergilerden deodoranta kadar bir çok ihtiyaç sunuluyor.

1533470173179

IMG_4364

Ev sahipliğini Tarihi Çengelköy Börekçisi kurucuları ve Türkiye’nin önde gelen Master Chef’i Rafet İnce’nin üstlendiği Lokanta Nevnihal ülkemizin 7 bölgesini düşünerek 1 yıl boyunca her ay şehirler arası lezzet rotası çizecek. Belirlenen şehirlerin kendilerine özgü yemeklerini her ayın son üç günü yaparak farklı bir konsept sunacak misafirlerine.

IMG_4323

IMG_4319

IMG_4392

Yöresel lezzetlerden, sağlıklı yaşama kadar tüm misafirlerinin damak tadına uygun seçenekleri bir araya getiren Nevnihal’in menüsü toprak anadan aldığı ilhamla lokal ve coğrafi ürünleri, Şef Rafet İnce’nin kendine özgü sunumları ile benzersiz bir deneyim yaşatıyor. Şehir içinde leziz bir yemek keyfi yaşamak ve dinlenmek isteyenlerin vazgeçilmez adresi olacak nitelikteki bu mekan özenli servisi ile dikkat çekiyor.

IMG_4278

Mimari dokusuyla da dikkat çeken Lokanta Nevnihal’in içinde 1906 yılında inşaa edilen Tarihi Çengelköy Konağı yer alıyor. 2007 yılında restore edilen konağın içinde yer alan odaların farklı mimari dokuları konuklarını adeta tarihte yolculuğa çıkarıyor. Şu an tadilatta olan kısım yakın zamanda özel davetler için de hizmet vermeyi amaçlıyor.  Konağın Osmanlı döneminde bostan olarak kullanılan bahçesinde bugün Lokanta Nevnihal misafirleri için doğal tarım yöntemleriyle sebze, meyve, et ve süt ürünleri yetiştiriliyor. Bahçenin bir bölümünde, gezen tavuk, dağ keçisi, bıldırcın, sülün gibi av ve kümes hayvanları da bulunuyor. Misafirler kendileri için hazırlanan özel makaslar ile tamamen doğal ürünleri belli adetlerde de olsa kesebilecek ve sofralarına taşıyabilecek, arzu ederler ise satın da alabilecek.

1533470375791

(Bahçe kalabalık olduğundan farklı bir fotoğraf çekemedim ve internetteki fotoğraflar da yeterli değildi. Bu kare de benim yeni yaş yemeğimden 🙂 )

Lokanta Nevnihal İletişim:

Adres: Küçüksu Mahallesi Mustafa Düzgünman Caddesi No:4 Çengelköy/İSTANBUL

Tel: 0216 332 13 34

No Comments

Leave a Comment