2018 Muhafazakar Mayo Trendleri ve Mayoları Nasıl Kullanmalıyız!

2018 muhafazakar mayo trendleri, plaj modası, kombin önerileri, tesettür mayo markaları ve en önemlisi tesettür mayoları nasıl uzun ömürlü kullanabilirsiniz tüm detaylar bu yazıda!

Kadınlara özel plaj, güneşlenme alanı ve havuz seçenekleri artık çok fazla olsa da eşleri ve çocukları ile karma alanlarda denize ve havuza girmek isteyen kadınların yolu tam kapalı mayolara çıkıyor. Plajda hem şık olmak hem de konforlu bir şekilde yüzebilmek, sonrasında da hızlıca kuruyup rahat etmek için doğru seçim çok önemli. Bu yüzden alacağınız ürünün etiketini muhakkak okumalı ve su iticilik apresi olmasına özen göstermelisiniz. Ürünün etiketinde buna yer verilmediyse üzerine bir kaç damla su damlatarak ürünü kendiniz test edebilirsiniz. Eğer suyu emmiyor yüzeyde kalıyorsa bu doğru tercih anlamına geliyor.

Genelde tesettür mayolar poliamid lifinden likralı dokuma veya örme kumaştan tam boy, iç çamaşırı kendinden yüzücü mayosu şeklinde üretiliyor ve bu modeller üzerine polyester, suyu hiç tutmayan tunikler ile satılıyor. Ayrıca likralı dokuma kumaştan eşofman altı ve üstü şeklinde de satılıyor. Bu ürünlerin içine ekstra bikini dahil ediliyor satılırken. Her ne kadar suyu emmeseler de sudan çıktığınızda bir kaç dakika vücudunuza yapışabiliyor, bu sebeple çıkar çıkmaz yanınıza alacağınız pamuklu şalları, keten pareoları vücudunuza sarmanız sizi rahat hissettirecektir.

Tesettür mayoları kullanırken nelere dikkat etmelisiniz?

Tesettür mayoları daha uzun ömürlü kullanabilmek için; tuzlu deniz suyu ve klorlu havuz suyu sonrası hemen tatlı su ile arındırmalısınız ve gün sonunda yumuşatıcı ile yıkayıp, iyice durulayarak tam kurumasını sağlamalısınız. Her tesettür mayonun içinde bulunan kullanma talimatına uyarsanız çok uzun yollar giyinebilirsiniz. Fiyatları 200-1100TL arasında değişen kapalı mayoları kullanırken gerekli püf noktalarına dikkat ederseniz fiyatın aslında diğer giyim ürünlerine kıyasla çok da fazla olmadığını görebilirsiniz.

Tesettür mayo markaları hangileridir?

Tesettür mayonun mucidi Haşema, hem kalite hem çeşitlilik açısından çokca tercih edilse de artık onlarca tesettür mayo markası var. Bunlar arasında; Qanu, HE-QA, Mayovera, Mood Basic, Talys Manila, Adesa,  Estiva, Marina Mayo, Mayo Bella, Mayovera, Ranuna aklıma gelenler…

Tesettür mayoları nasıl kombinlemeliyiz?

Tesettür mayoları normal giysilerden ayırmak ancak seçtiğiniz ürünün renk ve deseni ile ayrıca sandalet ve çanta kombini ile mümkün. Bu yüzden deniz ve denizci etkisindeki desenleri olan, yazı anımsatan limon, ananas gibi efektleri (direk baştan aşağı ananaslı veya meyveli ürünleri demode buluyorum ama efektler şık duruyor, mesela yeşil bitkili baskılar vs.) barındıran parçaları seçmekte fayda var. Tepeden tırnağa lacivert veya siyah gibi koyu renk tercih yapacaksanız beyaz biyeli veya çizgili parçaları değerlendirebilirsiniz. Tepeden tırnağa desenli modeller yerine sadece tunikte desene yer verilen ürünler her zaman daha şık.

Tesettürlü kadınların en büyük sorunu yüzün eşit güneşlenmemesinden dolayı ciltte oluşan renk farklılıkları. Bu yüzden sudan çıkar çıkmaz kullanılacak geniş çeperli şapkalar hem güneşten korumak hem de daha şık olmak adına önemli. Siyah ve lacivert dışında hemen hemen her renk mayo ile toprak veya ten renginde hasır şapkalar kullanılabilir. Koyu renkler için ise mayonun kendi renginde şapka tercihi yapılabilir. Terlik ve çanta tercihlerinin de iddialı renklerden olmamasında fayda var. Zira hala tesettür mayolar kendi başına fazlaca dikkat çekiyor. Mayonun içindeki desenlerde bulunan renklerden terlik ve çanta seçimi de yapılabilir. Mayoyu tamamen düz tercih ederseniz aksesuarlarda desene ve işlemelere yer verebilirsiniz.

Tesettür mayo markalarının büyük kısmının kendi eşarp ve boneleri malesef hala pek şık değil. Bunları kullanmak yerine mayonuzun renklerine uyacak, farklı markaların sattığı polyester eşarp veya bone alarak kombininizi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca ninja bonelerden de kullanabilirsiniz, çıkar çıkmaz şapka ile durabilirsiniz.

Plajda da şıkır şıkır olmayı seviyorsanız püsküllü ve volanlı modellere de abartıya kaçmadan şans verebilirsiniz. Desen veya volandan en fazla birini, yani düz renk ama volan yada sadece desen şeklinde modeller seçebilirsiniz. Hem rengarenk, hem volan, hem de püskül aynı anda akıl karışıklığı gibi durabiliyor.

 2018 Tesettür Mayo Modelleri

Qanu

He-Qa

Mayovera

Defacto

Haşema

Moodbasic

Markalar arası rekabet arttıkça iyi fiyata, kaliteli ve stil sahibi parçalara erişim kolaylaşacak. Bundan 3-4 sene evvelden bu yana mayo eşarplarının gelişimi buna en iyi örmek. Tesettür giyim markalarının sahiplerinin ve ar-ge çalışanlarının da tesettürlü olduğu He-Qa, Qanu, Haşema gibi markalar tüketicinin ihtiyaçlarını çok daha iyi analiz edebiliyor, bu da göz ardı edilemeyecek önemli bir konu.

Şimdiden konforlu yüzebileceğiniz, keyifle vakit geçirebileceğiniz bir tatil diyorum.

1 Comment

Leave a Comment