BeyranEt Restaurant Bakırköy

İstanbul’un en geniş Anadolu yemekleri menülerinden birine sahip olan, lokasyon olarak da hemen hemen herkesin yolunun geçtiği bir güzergahta bulunan, şık dekoru ve çocuk oyun alanı ile rahat edeceğiniz bir restoran BeyranEt.

BeyranEt Bakırköy Kebap

Bakırköy İncirli Caddesi’nin E5’e yakın konumunda bulunan BeyranEt, benim İstanbul trafiğinde uzun süre kaldıktan sonra acıkınca bölgede bir restoran bakmam ile bulduğum bir  restoran.Öğrencilik zamanımda ismi Gaziantepli Ali Haydar Usta olan mekan isim değişikliğine gitmiş ve BeyranEt olmuş.

BeyranEt

Mekanda ilgi-alaka, konsept ve hizmet gayet başarılı. Menü de oldukça zengin ve fiyatlar oldukça uygun. Ama bir çok restoranda tecrübe ettiğim, çeşit arttıkça lezzetin düşme durumu burası için de geçerli. Menüye bakınca Antep, Urfa, Diyarbakır yörelerine ait bildiğimiz bir çok yemek ve tatlı çeşiti var evet ama lezzet olarak ”ooo harika, daha iyisini yemedim” diyeceğim bir yemek çeşitine denk gelmedim. Ama İstanbul’daki bir çok ”benim” diyen kebapçıya göre de hem fiyat hem konsept olarak çok daha iyi! Ayrıca malesef günümüz kebapçılarının bir çoğu ikram cimrisi. Ama bu mekan, tulum- tereyağı, ekmek ve meze hususunda oldukça bonkör.

künefe

BeyranEt menüsünde neler var: 

Beyran, yuvalama, ezogelin gibi çorbalar.

Abugannuş, Antep turşu, çiğ köfte gibi iştah açıcılar.

Fındık lahmacun, Frig pilavı, içli köfte gibi ara sıcaklar.

Çoban kavurma, sac tava gibi tava yemekleri.

Lahmacun ve pide ve döner çeşitleri.

Nurdağı, ezme gibi salatalar.

Künefe, katmer gibi yöresel tatlılar.

Ve son olarak her çeşit kebap bulunmakta.

Bunlar dışında BeyranEt’de hafta sonları 25 çeşitlik serpme kahvaltı da veriliyor.

Menü kendi sitesinden alınmıştır.

Adres: Kartaltepe, İncirli Cd. No:60, 34000 Bakırköy/İstanbul

Tel: (212) 660 31 88

No Comments

Leave a Comment