Erse Mantı Evi

Mekan ambiyansı beni ilgilendirmez, ben ne yediğime bakarım diyenlerdenseniz şehrin en iyi mantıcılarından birine; İstanbul Avcılar Denizköşkler Mahallesi’nde ara bir sokakta bulunan Erse Mantı Evi’ne götüreceğim sizi.

8E8A500A-9591-425F-BF60-A132C31CCBEB

Kayseri Mantısı’ndan, Sinop Mantısı’na, Özbek’inden Türkmen’ine, Patatesli Mantı’dan Tepsi Mantısı ve hatta Yağlama’dan Çiğ Börek’e kadar pek çok mantı ve benzeri lezzetleri sunan bir mekan Erse. Bir çoğunu deneme fırsatım oldu ve lezzet çok iyi. Mantı genelde kullanılan yağ ve baharatları ile sonra mideyi rahatsız etme olasılığı yüksek bir lezzet olmasına rağmen böyle bir sorunu hiç yaşamadım.

Menüde bulunan tüm seçeneklerin fiyatları da oldukça makul ve tek porsiyonları oldukça doyurucu. Mantıların yanında servis edilen garnitürlerde oldukça keyifli ve çeşitli.

Lezzet pekala ama mekanın ambiyansı… Hiç yakışmıyor bu lezzete! Dekorasyon vasat bir kafe atmosferinde. Servis ve profesyonel işletmecilik hakim olsa çok daha iyi olur. Sosyal medyaya ayırdıkları bütçeyi kısıp biraz buna odaklanmak gerekir. Görselliğin çok önemsendiği zamanımızda böyle mekanlar kaybolmaya mahkum. Hem sosyal medyaya böyle önem verip hem oradan gelecek kitleyi memnun edememek müşteriyi oraya bir kere getirir ve en fazla mahalle restoranı olarak kalır.

Erse Mantı Evi ✨
Konsept: Cafe/Mantıcı
Yer: Avcılar/Denizköşkler
Lezzet: 9/10
Dekorasyon: 3/10 (Masalar çok sıkışık, çocuklar için rahat hareket alanı yok.)
Mescit: ❌
Çocuk oyun alanı: ❌
Otopark ve Vale: ❌
Personel: 4/10
Fiyat- Performans: 9/10
Ortalama iki kişi hesap: 60 TL.

Adres: Denizköşkler Mahallesi Denizköşkler caddesi no 31 Avcılar, İstanbul
Tel: 0 (212) 695 83 84

 

 

No Comments

Leave a Comment