Hastalıkların Duygusal Sebepleri/Zeynep Dizmen & Eray Hacıosmanoğlu

Hasta olmadan önce ruhunuzu, sonra da duygudan kaynaklı o olası hastalıkları hiç olmadan önleyebilirsiniz! Her şey için geç olmadan, hastalıkların duygusal hikâyeleriyle tanışmaya hazır mısınız?

Zeynep Dizmen

Psikoloji Bilim İnsanı Zeynep Dizmen‘i tanıştırmak istiyorum sizlerle. Onu Instagram Canlı Yayınları ile tanıma fırsatı buldum. Herkesten farklı bir yanı, inancı ve vericiliği ile uzun süre takipte kaldım ve hayatıma olumlu etkilerini gördüm. Hali hazırda bir kitabı vardı ve sonra yeni bir kitap çıkardı… Öylesine önemli bir konu içeriyor ki sizinle tanıştırmamak olmazdı!

Kitabın ana konusu özetle; hasta olmadan önce ruhunuzu korumayı, sonra da duygudan kaynaklı o olası hastalıkları hiç olmadan önleyebilmeyi, eğer hastalığa yakalanılmış ise altında yatan tüm nedenleri ortaya çıkarmayı, bu nedenler doğruysa çözüm terapileri… Gerçek hayattan 15 tane de hasta olan kişilerin hikayesi. Dahası ise; geçmişin travmalarından kurtulmak için kitabın sonundaki uygulamalar ile entegre olan barcodlu bir Youtube etkinliği.

Detayları size Zeynep ve kitabı birlikte hazırladığı eşi Eray anlatsın…

Hepimiz milyonlarca yıldır dönüp duran dünyamıza kısa bir süre için misafirliğe geldik. Bu kısacık zamanı duygusal ya da fiziksel hastalıklarla geçirmeyi kim ister? Hele ki hastalıkların nedenlerini her şey için geç olmadan görebiliyorken…

Size bir müjde vermek istiyoruz: Hasta olmadan önce ruhunuzu, sonra da duygudan kaynaklı o olası hastalıkları hiç olmadan önleyebilirsiniz! Her şey için geç olmadan, hastalıkların duygusal hikâyeleriyle tanışmaya hazır mısınız?

Bu yolculukta duygularla hastalıkların, ruh-beden-zihin üçgeninin birbiriyle muhteşem bağına bakacağız. Duyguların kötü etkileri fark edilmediğinde nasıl hastalığa dönüştüğüne, hastalıkların duygusal nedenlerine birlikte ışık tutacağız. Hatta o kadar ileri gideceğiz ki, bırakın anne karnındaki hayatımızın günümüze uzanan etkilerini, atalarımıza uzanan aktarım öyküsünü de ele alacağız. İnanç ve sevgi gibi gözle görülmeyen ama insan hayatını ötelere taşıyan mucizelerin hem ruh hem de beden sağlığını nasıl yeniden inşa edebildiğine şahit olacağız.

“Nasıl olsa yapar” diye testiyi kırmadan önce çocuğu şamarlayan Nasrettin Hoca ne kadar haklıdır bilmiyoruz ancak burada biz de en az onun kadar temkinliyiz. Hasta olduktan sonra değil, hasta olmadan önce alıyoruz önlemimizi. İyileşmek, daha da önemlisi hastalık bizi bulmadan hareket geçmek için kendi değişimimizi sağlayabiliriz. Bu değişim için önümüzde hiçbir engel yok. Tabii kendimizi saymazsak…

hastaliklarin-duygusal-sebepleri

Zeynep Dizmen ve Eray Hacıosmanoğlu hastalıklar ile duygusal sebepler arasındaki bağı ortaya koyan bir çalışma ile ”Her Şey İçin Geç Olmadan” yapabileceklerimizin peşine düşüyorlar.

Şimdi çözüm yollarını ve umut kapılarını aralayıp yüzümüze bir gülümseme kondurabiliriz.

Her Şey İçin Geç Olmadan hemen bugünden itibaren başlayabileceğiniz ümide ve iyileşmeye dair yolculuğunuz için bir rehber kitap.

Kitabı almak için tıklayın.

No Comments

Leave a Comment