Tırnak Batması Problemini Önleyecek Bakım Ürünleri

Doğum sonrası el parmaklarımda oluşan  tırnak batması, tırnak kenarında oluşan soyulma ve iltihaplanmaların geçmesini sağlayan formülü sizlerle bu yazıda paylaşmak istedim.

8397C1AB-ADF4-4153-8F58-217FA0E4DE21

Doğum sonrası değerlerimin düşmesinden kaynaklı olduğunu düşündüğüm ama yaptırdığım tahlillerde tüm değerlerimin de iyi çıkması sonucu tırnak bakımı ile ilgili araştırmalara yöneldim. Kremler, yağlar derken uzun süre çare bulamadım. Günlük hayatımı etkileyen bu soruna çözümü önce sadece manikür yaptırarak buldum ki normalde de ara ara yaptırırdım ama bağlı olmak özellikle bebeği olan biri için zor oluyor. Sadece manikür ile bir nebze rahatlattığım tırnak rahatsızlığımı kuaförümün yönlendirmesi ile çözdüm…

Processed with RNI Films. Preset 'Technicolor 2'

Doktorum doğum ile alakasız bulsa da sonradan aynı sıkıntıyı yaşayanların olduğunu gördüm. Değerlerim ne kadar iyi olsa da bir şeyler yanlıştı demek ki günlük hayatımı etkileyecek derecede sıkıntı yaşattı bana. Küçük küçük iltihaplar beni sürekli maniküre mecbur bıraktı. Sonrasında kuaförümün önerisi ile Dr. Page Hand&Body Aprıcot’u kullanmaya başladım. İçeriğinde deniz tuzu, vitamin ve yağlar bulunan organik bir ürün. Önceleri sadece manikür sonrası uyguladığım yağı iki günde bir kullanarak devam ettim. Çare aradığım bu dönemde Instagram’dan sevgili Zeynep’in @farmasizeyneperva önerisi ile de Farmasi Hand Cream Milk ve Honey’i Dr. Page’ye eş zamanlı kullanmaya başladım günlük rutinimde. Soğuk havalarda da yine Farmasi’nin vazelin içerikli mini balm kremlerini takviye ettim tırnak diplerime ve sorunum ortadan kalktı.

Benimle aynı sorunu yaşayanlar varsa derman bulur diye yazdım, sağlıcakla…

No Comments

Leave a Comment