Processed with RNI Films. Preset 'Technicolor 2'

Zeferan Restoran İftar Deneyimi

Sultanahmet Ajwa Otel’in üst katında bulunan şahane  bir manzaraya sahip, Azerbaycan ve Türk mutfağından seçmelerin olduğu Zeferan Restoran’da Ramazan’a özel hazırlanmış açık büfe iftar deneyimimi sizlerle paylaşacağım.

28151AA4-F249-48C7-81C7-CDC25F9AA011

 @zomatotr daveti ile misafir olduğum İstanbul’da alkolsüz konseptte hizmet verme özelliği taşıyan ender otellerden biri olan @ajwahotelsultanahmet’te  bulunan @zeferanrestaurant’da Sultanahmet’in atmosferine oldukça uygun bir iftar deneyimi yaşadım. Sedef işleme mobilyaları, asırlık servis takımları, Azerbaycan motifleri ile bezeli halı ve sandalyeleri, tertemiz mesciti ve farklı bir şekilde dizayn edilmiş lavaboları ile büyüleyici bir havası var Zerafen’in!

5F96C088-3F15-4BB0-A75A-46396A31826D

Açık büfe olan menüde ise; Azerbaycan usulu ezogelin çorbası, çeşitli zeytinyağlılar, hurma, pastırma, reçeller, bal, tereyağı, kuruyemiş, fırından sıcak servis edilen börek ve pideleri, kuzu haşlama, ızgara çeşitleri, safranlı pilav, etli dolmalar, salata çeşitleri, tatlı çeşitleri, meyve çeşitleri bulunuyor. Standartların üzerinde lezzetler sunan büfe dışında servis edilen Azerbaycan’a özgü; fejoya (feyhua diye okunuyor), düşes, tarhun şerbetleri arasından benim en favorim fejova şerbeti oldu.

Processed with RNI Films. Preset 'Technicolor 2'

Açık büfe fiyatı: 195 TL.

Zeferan Restaurant - Ajwa Hotel Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

 

Adres: Piyer Loti Cad. No:30

Sultanahmet İstanbul / Türkiye

Tel: +90 212 638 22 12

Email : info@zeferan.com.tr

No Comments

Leave a Comment