Gürpınar Cemil Hoca Kahvaltısı

İki öğretmen arkadaşın 2014 yılında Gürpınar’da deniz manzarasına karşı kurduğu, Karadeniz yemek kültürünü yansıtan, deniz ürünleri ağırlıklı menüsü olan bir mekan Cemil Hoca Restoran.

MG_2041

Beylikdüzü Gürpınar’da bulunan, uçsuz deniz manzarası vadeden Cemil Hoca’nın kahvaltısından ve ambiansından bahsedeceğim…

Hafta içi serpme kahvaltı hizmeti verildiğinden masamıza sunum yapıldı. Bir kaç çeşit peynir, zeytin çeşitleri, reçel, bal-kaymak, tahin-pekmez, helva, jambon, salata ve kızartma arasından lezzetini beğendiklerim beyaz peynir ve incir reçeli oldu. Diğer malzemelerin kalitesi orta seviyedeydi. Ortaya gelen bakır tavada kuymak ve yumurta da lezzetliydi. Çay servisi, altında ısıtıcısı ile demlikte yapıldı ve bitince ekstra ücret eklenmeden tazelendi. Kahvaltı sonrası kahvelerde müessese ikramı olarak servis edildi. Hafta içi serpme kahvaltı fiyatı ise 35 TL. Hafta sonları açık büfe kahvaltı fiyatı Cumartesi 42, Pazar günü ise 47 TL.

Restorana girer girmez inanılmaz bir balık kokusu ve kokuyu bastırmak için yüksek dozda kullanılan parfüm kokusu ile karşılaştım, çok rahatsız ediciydi. Rezerve ettiğim kısımda, üstü ve yanları kapalı olmasına rağmen sigara içilmesine izin veriliyordu, yerimizi değiştirmelerini istedik ve iç kısma geçtik. Restoranın kapalı bölümleri de dahil hemen hemen her yer manzarayı görüyor. Özellikle teras kısmı manzarası ve yeşillikleri ile yaz aylarında hoş bir ambiyansa sahip.

13628091_630286240477851_1910390361_n

 

Geniş bir çocuk oyun alanı mevcut lakin pek hijyen sağlanabilmiş değil. Ayrıca bebek bakım odası olarak hazırlanmış oda çok vasat. Bebek emzirme koltuğu ve alt açma yeri oldukça kirli, bakımsız ve yetersiz.

Ayrıca meze, tatlı vs. bulunan cam vitrinleri de hoş bir görüntüye sahip değil.

Geniş bir otoparka sahip mekanda vale hizmeti de bulunuyor.

1522150635559Göl ve deniz manzarasına karşı 🙂

Alkolsüz ve manzaralı balık restoranı bulmak muhafazakar aileler için pek zorken böylesine bir tesis kurulduysa hem hijyene hem ambiyansa biraz daha özen gösterilmeli diye düşünüyorum.

Adres: Gürpınar Mah. Cengiz Topel cad. No:20 Beylikdüzü Istanbul Turkey

Tel: 0212 850 56 61

Cemil Hoca Et & Balık Restaurant Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

 

 

No Comments

Leave a Comment