Emilia Cafe

Tüm dünyada olduğu gibi İstanbul’da da artık kafeler, restoranlar belli bir konsept üzerine kuruluyor ve insanların ilgisi öncelikle dekorasyon ile çekilmeye çalışılıyor. Kargo, tamirhane, hibrid, sanatsal, kültürel, steamuk… Saymakla bitmez türlü türlü konsept… Instagram’a fotoğraf koymadan yaşayamayanlar için de çok önemli olan konsept kafelere bir yenisi daha eklendi geçtiğimiz günlerde. İçerisi tamamen gün ışığı alacak şekilde cephesi camlı, özellikle kadınların sevdiği renklerde ve güllerle bezeli bir mekan. Bir çoğunuz belki de gül deyince bile hemen anımsadı gördüğü Instagram karelerinden Emilia Cafe‘yi.

Gül Konsepti Cafe

Arkadaşlarla gidip, uzun uzun muhabbet etmelik, tatlısına, kahvesine doymalık, ooo çok oturduk zaman nasıl geçti anlamadık denilecek bir yer değil Emilia Cafe!  Konseptin Instagram’a fotoğraf koymalık olduğu, pastasının içeceğinin fotoğraf çekilmeye uygun görsellikte hazırlandığı  bir cafe. Yeni yeni meşhur olduğundan kapısında kuyruklar oluşuyor. Kapıda bekleyen bar güvenlik görevlisi gibi siyah takımlı bir bey elindeki liste ile sıra sıra içeriye alıyor gelenleri. Hızlıca oturuyor, siparişin gelmesini bekleyene kadar fotoğraflarınızı çekilip, hızlıca kahvenizi çeyınızı içip kalkıyorsunuz.

Emilia Cafe Bağdat Caddesi

Ayrıca beylere çok hitap eden bir mekan da değil burası. Instagramable konseptte, pembiş detaylarla kaplı şirin bir yer. Mekan Suadiye, Bağdat Caddesi’ni dik kesen bir ara caddede. Çok emek verilmiş belli ki dekorasyon için. Arkası güllerle kaplı, fotoğraf çekilmelik salıncaklar var. Lavabosu, mutfak dekoru, masası, sandalyesi epey hoş. Pastaları, tatlıları, çayı kahvesi oldukça iyi ama gelin görün ki fiyatlar çok çok uçuk. Bir fincan çay 9, kahvesi 19 TL, tatlıların dilimleri 25 TL’den başlıyor….  Ayrıca servis çok yavaş ve etrafta fotoğraf çekenlerden dolayı servis zorlaşıyor. Fotoğraf stüdyosu gibi adeta :).

Emilia Cafe Pastası

Instagram’a şahane görseller koymayı vadeden ama bir kereden fazla gidilmenin tercih edilemeyeceği bir mekan. Çünkü fiyatlar yüksek, muhabbet edilemeyecek kadar yoğun sirkülasyonu var. Ayrıca etraftaki insanlar beni Black Mirror dizisinde gibi hissettirdi. Her masada genç kızlar, yanlarındaki arkadaşları ile hiç paylaşım, muhabbet yapmıyor sadece telefon ellerinde filtrelere, like’lara bakıyordu ve bu beni yordu :(. Belki ünü biraz azalınca ve yolum bu tarafa düşerse tatlılarından yemeye tekrar giderim.

Emilia-Cafe-

Adres:  Suadiye Mahallesi, Kazım Özalp Sokak, No:3, Kadıköy, İstanbul

 

Emilia Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

 

 

No Comments

Leave a Comment