İstanbul’un En İyi Mantıcıları

Kimine göre bir kaşıkta 40 tane olanı, kimine göre tek kaşıkta bol etli olanı… Mantı deyince yöresel farklılıklarla beraber beklentiler ve zevkler değişsede birçoğumuz mantıyı seviyoruz. Yapımı hayli zahmetli olan mantıyı sizler için birçok mekanda tattım ve en iyi üç mekanı listeledim.

Karafırın

Karafırın’larda Türkmen Mantısı olarak menüde yer alan mantı içi dolgulu ve irice. Özel sosu ile kavrulup haşlanmış ve yanında baharat ve yoğurt ile oldukça şık bir şekilde ikram ediliyor.

20589471_1445923305454179_3446566360023302144_n
Karafırın Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Bodrum Mantı

Onlarca çeşit mantı arasından seçim yapmak oldukça zor ama benim favorim Çıtır Bihter. Kızartılmış orta boy mantı yanında arzu etiğiniz sos ile ikram ediliyor. En güzeli ise kızarmış olmasına rağmen sizi sonrasında rahatsız etmiyor olması. Kırmızı et sevmeyenler için tavuklu mantı seçenekleri de bulunuyor.

citir-bihter_635884732311003582.jpg

Bodrum Mantı & Cafe Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Zamane Kahvesi

Zamane Kahvesi geleneksel ikramları, şık sunumları ve özel menüleri ile çok sevdiğim restoranlardan biri. Bir çok mantıcıya rakip olan mantısının tek dezavantajı porsiyonun küçük olması. En büyük avantajı ise Florya’da bulunan şubesinden denize nazır yiyecek olmanız.

i

Zamane Kahvesi Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Bu üç mekanın şubelerine resmi internet sitelerinden ulaşabilirsiniz. Mantılarınızı yerken dostlarınızla bol sohbetli ve kahkahalı vakitler geçirmeniz dileğiyle…

Afiyet olsun.

 

 

 

No Comments

Leave a Comment